Ieškantiems naujos žoliapjovės

žoliapjovėsVasara – tai laikas, kai norisi mėgautis grynu oru, gamta ir pabėgti nuo miesto šurmulio. Dažnas iš mūsų vos ištaikę laisvą popietę, vakarą ar visą savaitgalį lekiame į sodybas ar sodus, kur galima atsikvėpti ir pasimėgauti natūralia gamta, tyla ir ramybe. Tačiau ne retai šiose nedidelėse malonumo oazėse laukia krūvos darbų. Vienas tokių – žolės pjovimas. Ypač pavasarį ir vasarą parduotuvėse itin išpopuliarėja įvairios žoliapjovės. Jeigu ir Jums šį sezoną prisireikė naujos, turime kelis profesionalų patarimus, kurie padės tinkamai išsirinkti šį aparatą.

  • Vejapjovės tipas. Pirmiausia, prieš renkantis norimą žoliapjovę, reikėtų išsiaiškinti, kokio tipo ji Jums bus reikalinga. Pačios populiariausios yra elektrinės, savaeigės ar benzininės mašinytės. Kiekvienas šis žoliapjovės tipas turi savų privalumų ir savų trūkumų. Todėl pirmiausiai prieš renkantis žoliapjovę, reikėtų pasitarti su pardavėju ar konsultantu. Papasakokite, kaip dažnai ketinate ją naudoti, kokiam žolės pjovimo plotui ji bus skirta bei kitus savo lūkesčius. Profesionalus konsultantas paaiškins, kokį žoliapjovės tipą Jūsų atveju geriausiai rinktis.
  • Ratų patikimumas. Taip kaip renkantis baldus reikia galvoti apie jų furnitūrą, taip renkantis vejapjovę, reikėtų pasvarstyti apie jos ratus. Tai labai svarbi mechanizmo dalis. Nuo ratų priklauso, kaip lengvai žoliapjovė važiuos, kaip bus lengvai valdoma bei ar tinkamai atliks savo darbą. Pagrindinis kriterijus – rinkitės ratukus su guoliais. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ratai nebūtų per maži, nes tada bus sunku valdyti mašiną. Dar sudėtingiau ji važiuos, jei jos varomieji ratai bus priekiniai.
  • Tinkamas variklis. Jokia žoliapjovė nevažiuos gerai, jeigu joje bus sumontuotas prastas variklis. Todėl renkantis žoliapjovę reikėtų daug dėmesio skirti šiai daliai. Būtinai pasidomėkite iš anksto, kokių variklių gali būti skirtingos žoliapjovės, kad maždaug jau galėtumėte orientuotis, ko Jums reikia.
  • Surinkimas. Labai gerai pasirūpinti nupjautos žolės surinkimu. Dažniausiai įvairios žoliapjovės parduodamos jau su indu žolei surinkti. Taip palaikoma tvarka, vėliau nebereikia žolės sugriebti ar pūdyti ant pievos. Tačiau kartais praverčiama pasinaudoti mulčiavimo galimybe ir natūraliai patręšti veją su jau nupjautos žolės likučiais.

 

Parašykite komentarą