Ką svarbu žinoti apie kanalinį polikarbonatą?

Polikarbonatas (PC) –  nuo 1953 metų gaminamas skaidrus termoplastikas, pasižymintis lengvu svoriu, dideliu stabilumu, tvirtumu, aukštu atsparumu smūgiams ir lūžiams. Medžiaga yra puiki paprasto stiklo alternatyva, gaminama lydant ir suspaudžiant aukštu slėgiu, siekiant išgauti norimą formą. Kanalinis polikarbonatas labai plačiai naudojamas įvairiose srityse, nes yra perdirbamas ir ekologiškas.

Kanalinio polikarbonato savybės gana panašios į organinio stiklo, bet kaina šiek tiek didesnė, nes medžiagą galima naudoti platesniame temperatūrų diapazone. Svarbu paminėti, kad polikarbonato lydymosi temperatūra gali siekti 155 ° C.

Kanalinis polikarbonatas dažnai derinamas su kitais polimerais (ABS, PET ar PMMA), kad būtų galima išgauti įvairius medžiagų mišinius. Geriausiai žinomi iš polikarbonato pagaminti daiktai: neperšaunami stiklai, priekiniai automobilių žibintai, apsauginiai šalmai, kūdikių buteliukai, pavėsinių stogai ir kita. Polikarbonato plokščių ir kitų gaminių galima patogiai įsigyti internetu: https://e-heliopolis.lt.

Kokiomis savybėmis pasižymi kanalinis polikarbonatas?

·         Tvirtumas. Polikarbonatas išlieka tvirtas net ir itin žemoje ar aukštoje temperatūroje (-20°C – +140°C), todėl laikomas praktiškai nesulaužoma medžiaga.

·         Atsparumas smūgiams. Polimero tankis 1.2 – 1.22. Užtikrinamas gaminių saugumas, labai tinka naudoti lauke (gaminant šiltnamius, stogines, stogelius, reklamos sprendimus).

·         Šviesos pralaidumas. Skaidrus plastikas praleidžia net iki 90 % šviesos – lygiai taip pat, kaip ir tradicinis stiklas. Polikarbonato lakštai gali būti pagaminami įvairių atspalvių ir juos dar galima papildomai tinkinti.

·         Apsauga nuo UV spindulių. Polikarbonatas blokuoja ultravioletinę spinduliuotę ir užtikrina šimtaprocentinę apsaugą nuo žalingų UV spindulių.

·         Lengvumas. Lyginant su paprastu stiklu, polikarbonatas labai lengvas, todėl gali būti naudojamas žymiai platesnėse gamybos sferose. Sumažinamos transportavimo išlaidos ir garantuojamas lengvesnis montavimo procesas.

·         Geros optinės savybės. Skaidraus polikarbonato indeksas yra 1,584.

·         Cheminis atsparumas. Didelis cheminis atsparumas rūgštims, alifatiniams angliavandeniliams ir alkoholiams. Vidutinis atsparumas tepalams, aliejams. Medžiaga jautri šarminiams valikliams. Rekomenduojama prižiūrėti, atsižvelgiant į gamintojo rekomendacijas.

·         Atsparumas karščiui. Polikarbonatas labai atsparus karščiui – išlieka nepakitęs iki 140°C temperatūros. Siekiant dar didesnio atsparumo kaitrai, galima medžiagą tobulinti ir apdirbti papildomai, nepakenkiant esamoms jos savybėms.

Parašykite komentarą