Ką svarbu žinoti apie rekuperaciją?

rekuperatoriai

Rekuperacija – mechaninės ventiliacijos sistema, kuri padeda atgauti namų ar kitų patalpų šilumą. Rekuperatoriai reguliuoja tiekiamo oro srautą patalpose ir sugrąžina  šilumą iš užteršto oro viduje. Atgaunama šiluma panaudojama grynam orui sušildyti. Veikimo principas – oro srautų mainai.  Be viso to, rekuperatoriuose būna sumontuoti ir specialūs filtrai, kurie išvalo orą nuo taršos, alergenų ir smogo.

Ar rekuperacija naudinga namuose?

Taip, nes rekuperatoriai užtikrina ne tik švaresnį patalpų orą, bet ir suteikia ekonomiškumą. Rekuperacija suteikia galimybę taupyti energiją, kuri naudojama kiekvieną dieną. Pavyzdžiui, daugelyje namų šiluma išleidžiama per kaminus ir tokiu būdu žmonės praranda apie 30 – 50 procentų anksčiau pagamintos šilumos. Šiuos nuostolius galima labai efektyviai sumažinti , naudojant įrenginius su rekuperaciniais šilumokaičiais. Mažiau šilumos nuostolių – daugiau pinigų kišenėje!

Šiuolaikiniai rekuperatoriai projektuojami ir gaminami, remiantis pažangiausiomis technologijų tendencijomis ir dizainu ir suteikia šiuos privalumus:

  • ekonomiškumą. Kadangi galima atgauti šilumą iš išmetamojo oro, sumažėja energijos suvartojimas, kurį skirtumėte patalpų šildymui.Energijos sąnaudos sumažėja apie 30 procentų. Tai padeda ženkliai sumažinti sąskaitas už šildymą;
  • gryną ir švarų orą. Oras filtruojamas ir labai švarus. Tai ne tik didelis patogumas, bet ir išskirtinis komfortas. Filtrai pašalina taršą iš tiekiamo oro. Švarus oras labai svarbus alergiškiems ar auginantiems mažus vaikus žmonėms;
  • papildomą naudą. Siekiant dar didesnio ekonominio efektyvumo, rekomenduojama įrengti žemės šilumokaitį.

Nemažai klientų vis dar dvejoja ir neapsisprendžia, ar namuose tikrai verta įsirengti rekuperacinę sistemą. Kai kuriuos atbaido jų kaina, tačiau svarbu žinoti, kad sistemos paruošimo ir įrengimo kaštai nėra reikšmingi bendroje namo statybos sąmatoje, o gerai įrengti ir suplanuoti įrengimai greitai atsiperka, nes leidžia sutaupyti nemažai pinigų jau netolimoje perspektyvoje.

Ilgą laiką namų statybose buvo naudojamos gravitacinės vėdinimo sistemos, bet dabartiniai namai yra labai sandarūs, blogiau „kvėpuoja“ ir natūralu, kad vis daugiau žmonių renkasi rekuperacines sistemas. Rekuperacinės sistemos gali būti puikiai naudojamos su atsinaujinančios energijos įrenginiais (pavyzdžiui, saulės elektrinėmis). Reikia pabrėžti, kad rekuperacija tinkama ne tik nuosavuose namuose. Kompaktiški vėdinimo įrenginiai sėkmingai įrengiami ir butuose, parduotuvėse, restoranuose, biuruose ir kitose patalpose.

Parašykite komentarą