Kaip išsirinkti akumuliatorių fotoaparatui?

Nors įprastai fotoaparato akumuliatoriai jau būna parduodami kartu su fotoaparatu, bet įsigyti dar vieną ar du papildomai tikrai naudinga, ypač, jeigu esate profesionalus fotografas. Atsarginė baterija labai praverčia ilgų filmavimų ar fotosesijų metu ir dar labai naudinga tais atvejais, kai netyčia sugenda pagrindinis įrangos akumuliatorius.

Vidutinė fotoaparato baterija leidžia atlikti iki 40 kadrų, tai reiškia, kad su ja galite dirbti  apie 4 – 8 valandas. Sutikite, jog tikrai būna nesmagu, jeigu viduryje fotosesijos ima ir išsikrauna akumuliatorius. Be to dar reikia nepamiršti ir natūralaus dėvėjimosi proceso. Papildomi fotoaparato akumuliatoriai užtikrina, kad filmavimų ar fotosesijų metu nekils netikėtų nesklandumų.

Visiškai nesvarbu, ar jums reikia pakeisti senąjį akumuliatorių ar tik norite įsigyti dar vieną papildomą – reikalinga tik aukštos kokybės prekė. Pirmiausia reikės nustatyti turimo fotoaparato akumuliatoriaus naudojimo tipą, tam, kad galėtumėte įsigyti suderinamas baterijas. Tada reikės pagalvoti ar norite originalaus akumuliatoriaus ar pakaks tiesiog analogo. Ekspertai rekomenduoja įsigyti vieną originalų akumuliatorių ir vieną analogą. Dvi papildomos baterijos – visada gera mintis. Be to taip galėsite asmeniškai išmėginti, ar analogas vertingas.

Rekomenduojama akumuliatorius ir kitus fotoaparatų priedus įsigyti specializuotose parduotuvėse, pavyzdžiui, https://fotopriedai.lt/.

Fotoaparatų akumuliatorių tipai:

  • įkraunami ličio jonų akumuliatoriai. Šiuo metu tai pats populiariausias visų elektronikos elementų (ir fotoaparatų) tipas. Šie akumuliatoriai idealiai tinka fotoaparatams, nes yra lengvi, kompaktiški, galingi, ilgai tarnauja ir išlaiko veiksmingumą net ir esant žemai oro temperatūrai. Šios baterijos greitai įkraunamos;
  • įkraunamos Ni-MH baterijos. Nikelio – metalo hibrido akumuliatoriai gali būti įkraunami šimtus kartų ir yra pigesni nei ličio jonų. Ni-MH baterijos tausoja gamtą ir geriau veikia aukštesnėje temperatūroje. Kalbant apie minusus – jos didesnės ir sunkesnės už ličio jono baterijas  ir jų energijos lygis išsenka greičiau;
  • šarminės (AA arba AAA) baterijos. Šiais laikais retas fotografas naudoja šarmines baterijas. Jos buvo įprastos seniau – juostiniuose fotoaparatuose. Jeigu turite tokį fotoaparatą, verčiau jau atsisakykite vienkartinių baterijų ir naudokite įkraunamas jų versijas. Įkraunamos baterijos  yra ne tik ekonomiškesnės, bet ir efektyvesnės. Keletą vienkartinių galima turėti prie savęs nebent atsargai. Šarminės baterijos nelaikomos geriausiomis fotoaparatams, nes suteikia mažiau energijos, lyginant su ličio jonų ar Ni-MH akumuliatoriais.

Parašykite komentarą