Kaip pasirinkti baldus vaiko kambariui?

Savas kambarys – tai pirmoji mažylio privati erdvė, kurioje jis jaučiasi pilnaverčiu šeimininku. Tikriausiai nė neverta sakyti, kaip svarbu, kad ši erdvė būtų jauki, patogi ir funkcionali. Tiek dėl fizinio mažylio vystymosi, tiek dėl moralinių vaiko raidos aspektų. Todėl vaiko kambario baldai turėtų būti ta tema, į kurią reikia žiūrėti labai atsakingai ir neskubant.

Lovos svarba vaiko kambaryje

Lovą galimą drąsiai pavadinti svarbiausiu baldu ne tik suaugusiųjų miegamajame, bet ir vaiko kambaryje. Juk čia mažylis ne tik miega, bet ir dažnai žaidžia, skaito ar užsiima kitokia jam svarbia veikla. Taigi, lova turi būti tvirta, pagaminta iš gerų ir kokybiškų medžiagų. Dėl kokybės net nesiginčysim. Daugiau galima laviruoti kalbant apie lovos funkcijas. Žaismingos, funkcionalios lovos su lentynomis – visuomet geras pasirinkimas. Tai padės sutaupyti vietos ir turėsite  kur padėti reikalingus, bet daug vietos užimančius daiktus. Šiandien vis labiau tampa įprasta baldus ne pirkti, o užsakyti pagaminti. Tai puiki galimybė suprojektuoti lovą pagal savo vaiko individualius poreikius. Reiktų nepamirškite pasidomėti technine lovos specifikacija. Gal būt jos ilgį bus galima didinti augant mažyliui. Jei kambario plotas yra nedidelis, o jame siautės du vaikučiai, būtinai rinkitės dviejų aukštų lovą. Jos taps ne tik  poilsio baldu, bet ir puikiai tiks vaikų pramogoms.

Kitas ne ką mažiau svarbus baldas vaiko kambaryje – rašomasis stalas

Jeigu lovą vaiko kambariui projektuosite daugiau savarankiškai, apie rašomojo stalo aspektus derėtų daugiau pasitarti su būsimu jo savininku.  Vaikai nemažą laiko dalį praleidžia prie kompiuterio stalo, į svečius kviečiasi draugus, todėl jo nuomonė,  kuriant interjero dizainą,  turėtų būti itin svarbi. Visgi, galutinį sprendimą teks priimti jums. Kas svarbu? Jeigu neturite vietos, tačiau būtina įrengti zoną darbui, galite rinktis stalą su stalčiais ir ištraukiama lentyna. Pastaruoju metu dažnai puikia išeitimi tampa jau sukomplektuotų baldų rinkiniai. Labai svarbu apgalvoti galutinį rezultatą, nes vaiko kambaryje turėtų likti pakankamai laisvos erdvės judėti judriam mažam žmogui.

Vaiko amžiaus svarba

Į terminą vaikas telpa pakankamai skirtingo  amžiaus žmogučiai ir jų poreikiai. Visiškai skirtingų kambario baldų prireiks, sakykim,  kūdikiui.  Naujagimio kambaryje pagrindiniais baldais taps lopšys arba lovelė, vystymo stalas, lentynos ar dėžės skalbiniams ir drabužėliams. Visi naujagimiui skirti daiktai turi būti pagaminti iš natūralių medžiagų, pradedant baldais ir baigiant patalynės medžiaga. Vėlgi, viską galima suvesti į vieną tašką – kad ir kokio amžiaus vaikui renkatės baldus, žalią šviesą privalu uždegti kokybei ir patogumui.

Parašykite komentarą