Lego ir kiti lavinantys žaislai. Ar jie būtini vaikams?

lego

Vaikai labai greitai auga ir klaida daro tie tėveliai, kurie galvoja, kad nereikia vaiko ugdyti kol jis mažas. Išties, mažo vaiko smegenys yra tarsi kempinė, kuris sugeria visą aplink esančią informaciją. Natūralu, kad reikia stengtis sukurti tokią aplinką, kuri būtų naudinga. Tokiu atveju vaikas bus imlus ir ateityje tai atsilieps jo gebėjimui mokytis.

Tokie žaislai kaip lego, pagal daugelio pediatrų, vaikams yra būtini. Labai vertinami tie žaislai, kurie ne tik moko, tačiau ir suteikia galimybę vaikui atsipalaiduoti. Tokiu atveju vaikas mokosi pats to net nežinodamas.

Kaip mąsto vaikas?

Pediatrai tikina, kad augdamas vaikas sugeria visą aplinka save esančią info. Taigi, labai svarbu pateikti viską taip, kad vaikui būtų kuo daugiau naudos. Paprasčiausiai daugelis tėvelių galvoja, kad vaikai dar nieko nesupranta, tad ir aplink juos esanti aplinka nėra reikšminga. Tačiau tikrai yra. Net ir koks žaidimas kaip lego bei teigiamai veikia mąstymą. O lego juk ne tik lavina rankų koordinaciją ir tuo pačiu skatina mąstyti, tačiau taip pat vertinam ir dėl spalvų. Sakoma, kad reikia suteikia galimybę vaikui matyti kuo daugiau spalvų ir atspalvių, kadangi tai suformuoja teigiamą įspūdį apie aplinką. Sakykite, kad smulkmena ir tai gali būti tiesa? Gal ir tai tai patvirtina psichologai.

Kokius žaislus pirkti vaikui?

Taigi, lego yra vienas iš geriausių pasirinkimų rekomenduojamas vaikams. Taip pat siūlome pirkti ir kitus lavinančius žaidimus, kurie skatina mąstyti ir ieškoti būdų, kurie padėtų tinkamai sudėlioti žaisliukus. Žinoma, rinkitės natūralesnius, kurie skirti vaikui pagal amžių. Taip pat skatinkite vaiką po žaidimo tinkamai susitvarkyti, kadangi tai labai svarbi ugdymosi dalis.

Nors kiekvienas pediatras gali išskirti labai daug skirtingų niuansų, kurie lavina vaikus, tačiau svarbiausia yra atsiminti, kad šiais laikais galimybės yra labai plačios, tad tik reikia jomis pasinaudoti ir suteikti galimybę vaikui pažinti pasaulį per žaidimus.

 

Parašykite komentarą