Vėdinimo sistemos su rekuperatoriais padeda išlaikyti namų šilumą, reguliuoja drėgmės lygį namuose, sukuria sveikesnes gyvenimo sąlygas ir padeda išvengti dulkių pertekliaus ar pelėsio. Plačioje rekuperatorių pasiūloje mini rekuperatoriai išsiskiria tuo, kad tai yra vienas paprasčiausių sprendimų siekiantiems įsirengti rekuperacinę vėdinimo sistemą kiek pigiau ir greičiau nei lyginant su kitomis panašiomis sistemomis. Yra daug priežasčių kodėl šiandien jie yra vienas populiariausių pasirinkimų, svarstant apie vėdinimo sistemos namuose įrengimą. Kokios jos?
Mini rekuperatoriai – pasirinkimas nedidelėms ir jau įrengtoms patalpoms
Mini rekuperatorius pasižymi tuo, kad jo įrengimui, lyginant su kitomis centralizuotomis vėdinimo sistemomis, gali užtekti net iki keleto kartų mažesnių investicijų. Didelės investicijos nėra reikalingos nei šios sistemos įrengimui, nei jos eksploatavimui. Dėl savo montavimo paprastumo, ši sistema gali būti įrengiama jau pabaigus remontą ir atlikus apdailos darbus, todėl tai puikus pasirinkimas norintiems įsirengti vėdinimo sistemą jau įrengtose patalpose. Vienintelis reikalavimas – sistema turi būti prijungta prie centrinės valdymo sistemos ir elektros šaltinio. Nors jos įrengimui reikalingi du ortakiai (vienas oro šalinimui, kitas – oro įleidimui) vėdinimo sistema su mini rekuperatoriais nereikalauja daug vietos, todėl yra itin tinkama nedideliems būstams.
Plačiau apie mini rekuperatoriai: https://vedinimoekspertai.lt/product-category/mini-rekuperatoriai/
Mini rekuperatorius sumontuoti nesudėtinga
Montuojant vėdinimo sistemą su mini rekuperatoriais, būsto lauko sienoje yra išgręžiama skylė ir sumontuotas prietaisas yra sujungiamas su elektros linija. Montavimo kainai įtaką daro architektūriniai aspektai: sienų storis, patalpų aukštis, o taip pat priėjimo prie išorinės sienos sudėtingumas. Priklausomai nuo patalpų ploto, gali prireikti net keleto mini rekuperatorių, kurie turi būti sujungti tarpusavyje ir veikti sinchroniškai. Jų kiekis turi būti apskaičiuojamas atsižvelgiant į jų galingumą, norimos vėdinti patalpos naudojimą bei tokius aspektus kaip jos lubų aukštis. Į tai atkreipti dėmesį yra svarbu, kadangi dažniau žmonių naudojama patalpa, o taip pat patalpa pasižyminti aukštesnėmis lubomis, reikalauja dažnesnio oro pasikeitimo. Nepaisant to, kad gali prireikti net kelių mini rekuperatorių, jie neužims daug vietos, lyginant su kitomis sistemomis.
Itin paprastas veikimo intensyvumo reguliavimas
Vėdinimo sistemų veikimo intensyvumas dažniausiai priklauso nuo individualios situacijos: patalpų ploto ir jų naudojimo intensyvumo. Vienas iš mini rekuperatorių privalumų yra galimybė efektyviai reguliuoti įrenginių veikimo intensyvumą, kas leidžia sumažinti naudojamos elektros sąnaudas ir veikimo garso stiprumą. Nors renkantis vėdinimo sistemas į tokius jų veikimo aspektus yra atsižvelgiama rečiau, tai yra itin svarbu ilgalaikiam jų naudojimui ir pasitenkinimui savo pasirinkimu.