Nauji butai Vilniuje gerina nuomos sąlygas

nauji butai VilniujeBesikeičianti ekonominė situacija ir naujų daugiabučių statyba gerina nuomos sąlygas. Atlikti tyrimai rodo, kad vis daugiau jaunų žmonių nuomojasi 5–15 metų senumo butus ir atsisako senesnės statybos pasiūlymų. Iš tiesų nauji butai Vilniuje ir kituose didmiesčiuose džiugina itin plačia pasiūla – pageidaujamo ploto butai nuomojami visuose populiariuosiuose rajonuose, be to, nuomininkai turi itin palankias sąlygas derėtis.

Tiesa, augant nekilnojamojo turto nuomos rodikliams, tuo pačiu didėja ir parduodamų / perkamų butų paklausa. Nors lietuviai yra gana sėslūs žmonės ir nuomą vertina įtariai, rinkos specialistai teigia, kad toks požiūris iš esmės klaidingas. Buto nuoma turi daugybę privalumų, be to, tai puikus sprendimas jauniems žmonėms, neturintiems aiškiai apibrėžtų ateities planų, pvz., nežinantiems kokiame rajone, ar net kokiame mieste jie norėtų gyventi, neturintiems šeimos ir pastovaus darbo. Tokiu atveju nuoma yra ne tik finansiškai palankesnis sprendimas, bet ir puiki galimybė „išbandyti“ kelis variantus ir nuspręsti, kokios gyvenimo sąlygos vienu ar kitu atveju yra priimtiniausios.

Vertinant nuomojamų butų pasiūlą, tenka pripažinti, kad nauji butai Vilniuje ir augantis jų skaičius vis dar nusileidžia senos statybos butų pasiūlai. Pastarasis sprendimas reikalauja kiek mažesnių investicijų, be to, nuomininkai vertina patogesnę senos statybos daugiabučių infrastruktūrą, dažnu atveju – ir didesnes automobilių stovėjimo aikšteles. Deja, čia privalumai ir baigiasi. Paprastai senos statybos daugiabučiuose gyvena vyresnio amžiaus žmonės, todėl jauniems studentams gyventi tokioje kaimynystėje yra nuobodu. Tokie butai turi pasenusias kanalizacijos, vandentiekio sistemas, be to, šildymo kainos tampa išbandymu net ir pasiturintiems nuomininkams. Galiausiai, paprastai tokie butai nuomojami su senais baldais, kuriuose gyvena mini erkutės ir kitokie mikroorganizmai, keliantys pavojų nuomininkų sveikatai.

Prieš priimdami sprendimą dėl nuomojamo būsto – nesvarbu, ar ieškote senos statybos daugiabučio, ar jus domina nauji butai Vilniuje, visų pirma turite nuspręsti, kokio ploto ir išplanavimo butas jums reikalingas ir kokį biudžetą jam galite skirti. Jei ieškote pigesnio varianto ir neturite sutuoktinio ar vaikų, pagalvokite apie nedidelį vieno kambario butą, be to, nepamirškite, kad didesnės erdvės gyvenamąjį plotą galite dalintis su draugais. Vertindami nuomai skiriamą biudžetą, racionaliai įvertinkite ne tik nuomos įkainius, bet ir mokesčius už komunalines ar papildomas paslaugas. Kad išvengtumėte nesusipratimų, paprašykite, kad buto savininkas jums parodytų mokesčių sąskaitas už praėjusius metus.

Parašykite komentarą