Santechnika vonioje ir dušo kabinos įrengimas

santechnikaJauki ir patogi dušo kabina – vienas svarbiausių funkcionalaus vonios kambario aspektų, reikalaujantis gana daug įrengimo ir bendrųjų santechnikos principų išmanymo. Iš tiesų net ir pati prabangiausia dušo kabina nesuteiks jums džiaugsmo, jei vonios santechnika bus neracionaliai įgyvendinta. Siekiantiems aukščiausio rezultato, būtina bendradarbiauti su šios srities profesionalais. Tik ilgametę darbo patirtį turintis santechnikas įgyvendins visus jūsų lūkesčius ir padės realizuoti funkcionalaus vonios kambario idėją.

Jei santechnika jau įgyvendinta ir kitas jūsų darbas – dušo kabinos įrengimas, apsišarvuokite kantrybe. Jei šių darbų nusprendėte imtis savarankiškai, gali būti, kad klaidų neišvengsite, todėl visas užduotis atlikite itin kruopščiai ir atsakingai. Jei jaučiate, kad rezultatas jūsų nedžiugina, netingėkite darbų pradėti iš naujo. Nepamirškite – tik kantrus ir kryptingas tikslo siekimas padės įgyvendinti pasirinkto interjero viziją.

Dar prieš pradedant planuoti vonios kambarį, reikėtų iš anksto pagalvoti, kokią dušo kabiną ateityje montuosite. Specialistai primena, kad kartais kur kas tikslingesnis sprendimas yra įrengti dušo kabiną su nuolydžiu (vietoj dušo padėklo montavimo). Nors minėtojo tipo dušai paprastai įrengiami visuomeninės paskirties statiniuose, pvz., šalia baseinų ar sporto klubuose, vis dažniau nuolydis projektuojamas ir individualiuose butuose. Pirmasis jūsų darbas – suformuoti grindyse griovelį (trapą) vandens nutekėjimo kanalui. Prieš pradėdami plytelių klojimo darbus, hermetizuokite perdangą. Plytelės turi būti klojamos su nuolydžiu į vandens nubėgimo pusę. Tinkamai darbų realizacijai rekomenduojama pasitarti su specialistu, kuris patars ne tik, kokia santechnika tinkamiausia, bet ir kaip įrengti nuolydį, kokius instrumentus naudoti, kokių atsargumo priemonių imtis.

Jei montuojate dušo kabinos padėklą, būtina tinkamai parengti aikštelę. Siekiant palengvinti darbus, paprastai dušo padėklai parduodami su visomis montavimui reikalingomis detalėmis. Prieš pradėdami darbus, patikrinkite, ar dušo kabinos sienelės ir sienos sudaro statų kampą (t. y. kampą, siekiantį 90 laipsnių), įsitikinkite, kad padėklo kampas prisitaikys ir sandariai sutiks su siena. Be to, būtina patikrinti, ar kanalizacijos vamzdžio galas atitiks dušo kabinos padėklo vandens nubėgimo skylę. Apatinę pasirinktos konstrukcijos dalį rekomenduojama nieko nelaukus prijungti prie kanalizacijos vamzdžio ir tik tuomet imtis kitų darbų.

Pradėdami dušo kabinos įrengimo darbus, nepamirškite, kad galima įsigyti jau surinktą gaminį. Žinoma, jei norite, dušo kabiną galite surinkti ir patys. Viskas priklauso nuo jūsų sugebėjimų, laiko ir noro. Specialistai primena, kad dušo kabinos tarpusavyje skiriasi ne tik dizainu, bet ir įrangos gausa, montavimo priemonėmis ir gamybinėmis medžiagomis, pvz., sienelių gamybai gali būti naudojamas tiek plastikas, tiek stiklas ar stiklo plastikas. Paprastai konstrukcijos kokybę ir jos ilgaamžiškumą nurodo dušo kabinos kaina.

Parašykite komentarą