Kreditas: ką reikėtų žinoti?

Kreditas yra galimybė, kuri leidžia jums pasiskolinti pinigų arba gauti norimas prekes ir už tai sumokėti vėliau. Dažnai kreditoriai suteikia kreditą remiantis pasitikėjimu, kad jūs grąžinsite ir žinote finansinius mokesčius. Kreditoriai suteikdami jus kreditą, suteikia pasitikėjimą į jus.  

Kaip veikia kreditas?

Seniau kiekvienas kreditorius galėdavo įvertinti kiekvieno žmogaus kreditingumą pagal jų turimą reputaciją. Nenuostabu, kad šiais laikais šis metodas laikomas kiek nepatikliu ir galinčiu suklaidinti. Šiais laikais, visi stengiasi žiūrėti tik į žmogaus kredito istoriją, ar kada nors skolinotės, ar laiku grąžinote, kad žinoti ar išduoti jums kreditą.

Dažniausiai kiekvieno žmogaus kredito istorija yra aptinkama kredito ataskaitose. Kurios būna sudarytis iš : banko, kredito unijų ir kitų kreditorių, kurie savanoriškai praneša apie jūsų skolinimosi ir grąžinimo informaciją. 

Kreditingumas apie jus apima:

  • Jūsų jau paimtų kreditų skaičių, kiek buvo pritaikyti limitai ir ar tie kreditai yra apmokėti.
  • Kiek esate pasiėmę paskolų ir kiek jau grąžinote.
  • Tikrinama ar mėnesiniai mokėjimai buvo atlikti laiku, ar pavėluotai ar praleisti.
  • Tikrinama ar iš jūsų nėra atimtas koks nors turtas , dėl tam tikrų kreditų.

Populiariausios kredito rūšys 

  • Atnaujinamas kreditas: tai atnaujinamas kreditas, kai jums galima suteikti didesnius skolinimosi limitus iki tam tikros ribos. Kiekvieną mėnesį privalote atlikti minimalų mokėjimą, tarkime neapmokėtų mokesčių dalį. 
  • Mokesčių kortelės: seniau įmonės išduodavo mokėjimo korteles, kuriuose būdavo tie pinigai. Šiais laikais yra reta kredito įmonė, kuri taip daro. Mokesčių kortelės yra naudojamos kaip ir paprastos kredito kortelės, tačiau jos neleidžia turėti likučio ir kiekvieną mėnesį privalote sumokėti visus mokesčius.
  • Įmokos kreditas: dar kitaip vadinama paskola tam tikrai pinigų sumai, kai sutinkate grąžinti pinigus su papildomomis palūkanomis ir mokesčiais, per nustatytą laikotarpį. Tarkime paskola studentui, automobiliui ar kitiems tikslams.

Kodėl žmonėms reikalingas kreditas?

Dažnai žmonėms prireikia planuoto kredito, kai jie ima automobilius išsimokėtinai arba būstą. Jei žmogus turite geresnį kredito balą, tuomet gali reikšti, kad jis gaus geresnes paskolas ir žinoma mažesnes palūkanų normas.

Parašykite komentarą