Statybos darbai: profesionalumo ir medžiagų kokybės svarba

Statybos darbaiStatybos darbai neišvengiamai buvo reikalingi ir bus reikalingi. Žmonės nuolat statosi naujus būstus, remontuojasi jau turimus namus / butus ir pan. Statybos paslaugos – labai platus terminas, apimantis ilgiausią sąrašą įvairiausių darbų. Rinkoje veikia labai daug statybos paslaugas siūlančių įmonių bei pavienių fizinių asmenų. Vieni siūlo tik specializuotas paslaugas, pavyzdžiui, plytelių klijavimas, tinkavimas, dažymas, tapetavimas ir kt. Kiti statybos paslaugas teikiantys subjektai siūlo absoliučiai visas statybos paslaugas nuo pamatų iki tol, kol galėsite įsikelti į savo naują būstą ir be jokių rūpesčių gyventi. Toks platus, visa apimantis statybos paslaugų spektras dažnai vadinamas paslauga „nuo pamatų iki raktų“.

Pastaroji paslauga apima tokius esminius statybos darbus: statybvietės paruošimas statyboms, pamatų įrengimas, pamatų šiltinimas, juodgrindžių betonavimas, išorinių sienų mūro (jei sienos mūrinės) darbai, karkaso statymas, vatos dėjimas ir OSB plokščių montavimas (jei namas karkasinis), sąramų betonavimas, gelžbetoninės arba medinės perdangos įrengimas, pertvarų mūrijimas arba montavimas, kamino ir ventiliacinių kanalų mūrijimas, monolitinio žiedo betonavimas, stogo konstrukcijos įrengimas (gegnių statymas, grebėstavimas, difuzinės plėvelės klojimas), stogo šiltinimas, garinės plėvelės klojimas, stogo dangos dėjimas, stogo skardinimas, lietaus sistemos montavimas, kamino skardinimas, langų, palangių ir durų montavimas, namo išorinių sienų šiltinimas putų polistirenu ir jo tvirtinimas, pastato armavimas, spalvoto dekoratyvinio tinko dėjimas, komunikacijų pajungimas į namą, elektros pajungimas, grindų  apšiltinimas ir betonavimas, vidaus apdailos darbai.

Visą namo statybos procesą galima suskirstyti į penkis esminius etapus: pamatų liejimas, mūro / karkasinių sienų statybos darbai, stogas, fasado šiltinimas ir apdaila, vidaus apdailos darbai. Kalbant apie pamatus, tai pastaraisiais metais itin išpopuliarėję poliniai gręžtiniai pamatai. Juos įrenginėjant, specialiu mechanizmu išgręžiamas reikiamo gylio bei diametro gręžinys, išvalomas dugnas ir įleidžiamas armatūros karkasas. Galiausiai ertmė užpilama betonu. Gana greita ir paprasta.

Įrengus pamatus, prasideda mūro darbai. Mūryti sienas galima iš keraminių blokelių, silikatinių blokelių, dujų silikato blokelių, keramzitinių blokelių, medžio cementinių blokelių, taip pat klinkerio arba parastų plytų.

Stogas – namo kepurė. Tam, kad jis atliktų jam priskirtas funkcijas (pagrindinė – namo apsauga nuo kritulių), turi būti įrengtas profesionaliai, naudojant kokybiškas medžiagas. Stogo įrengimas pradedamas nuo medinės dalies – karkaso. Tam naudojamos gegnės. Karkaso įrengimas priklauso nuo to, kokia stogo dangą pasirinksite. Pavyzdžiui, čerpėms reikalingas ypatingai tvirtas karkasas, nes čerpinis stogas labai sunkus, tuo tarpu plieninei stogo dangai nebūtinas tvirtas karkasas, nes pastaroji stogo danga nesunki. Ant gegnių klojama difuzinė plėvelė, tada grebėstuojama ir montuojama stogo danga: šiferis, plieninė stogo danga, čerpės, bituminė stogo danga. Prireikus, stogas šiltinamas vata.

Išorės apdailos darbai, jei namas mūrinis, yra šiltinimas ir dažymas. Fasadų šiltinimo sistemos gali būti tinkuojamosios arba ventiliuojamosios. Jei namas karkasinis, jo išorė gali būti kalama plastikinėmis arba medinėmis dailylentėmis. Taip pat namo sienos gali būti ir rąstinės, tokiu atveju jas taip galima ir palikti, tik reikia pastačius namą jo sienas nutepti antiseptiku ir nudažyti.

Vidaus apdailos darbai apima namo vidaus „gražinimo“ darbus: gruntavimą, glaistymą, tinkavimą, dažymą, tapetavimą, gipso kartono montavimą, plytelių klijavimą, grindų įrengimą (medinių grindų įrengimą, parketo ar laminato klojimą, linoleumo tiesimą).

Visi statybos darbai yra vienodai svarbūs, todėl atsakingai rinkitės rangovus. Nesiūlytina vadovautis vien tik darbų kaina ir rinktis pigiausią variantą, kadangi rinkoje veikai labai daug neprofesionalių statybininkų. Medžiagų kokybė ir statybininkų kompetencijos sąlygoja darbų kokybę ir galutinį rezultatą.

Parašykite komentarą