Anglų kalba. Kaip išmokti, jei mokytis nuobodu?

Daugybė žmonių moka anglų kalbą. Bet ne taip tvirtai, kaip norėtų. Užkrinta vis koks žodis, pamirštama, kaip pritaikyti tam tikras taisykles. O kai tikrai prireikia susikalbėti (pavyzdžiui, apsilankius užsienyje), atskleidžiama tiesa, kad geriausias variantas – efektyvūs anglų kalbos kursai.

Kaip suprantate žodį „efektyvu“? Mintyse iš karto kuriamos asociacijos apie ką nors greito, apie tai, kas verta dėmesio ir neprivers laukti, laukti, dar laukti…

Laukimas – kone įprastas dalykas. Eilė parduotuvėje, kamštis gatvėje… Laukimas, kol paskambinę būsite sujungti su konsultantu… Ir dar daugybė pačių įvairiausių pavyzdžių iš kasdienybės.

Tačiau anglų kalba neverčia laukti. Hm… Kiek keistoka: laukti ji neverčia, bet vis tiek nesimokoma. O jei nesimokoma, tai savaime aišku, kad neišmokstama. Juk kaipgi išmoksi, jei net knygos neatsiverti, ar ne?

Kodėl užsienio kalbos žodžiai ir taisyklės lieka gulėti stalčiuje? Atsakymas yra. Ir jis skamba taip: nuobodulys. Prieš jus gausybė užduočių, kurioms įveikti reikalingas nemažas gramatikos vingrybių bagažas. Vos perskaičius pusę užduoties pavadinimo (tik pavadinimo!), suima miegas.

Išsiaiškinus, kodėl delsiama mokytis, verta pateikti kitą klausimą. Kaip išmokti, jei mokytis nuobodu? Rinktis įdomius kursus? Efektyvūs anglų kalbos kursai nėra knapsojimas bandant suprasti (nuobodžią) užduotį ar (nuobodžią) jos sąlygą. Logiška: tokiuose kursuose nedelsiama, „neužsiciklinama“. Nėra laiko nuobodumui.

Kad jau gvildename atsakymus į įvairius klausimus, štai dar vienas: kaip pasirinkti kursus, kad vėliau būtų efektyviai mokomasi? Galbūt kritiškai vertinti skelbimus? Na, jei randate dešimt skelbimų apie organizuojamas pamokas, tai dar nereiškia, kad visa dešimtis atitiktų jūsų lūkesčius. Žinoma, kiekvieno žmogaus lūkesčiai skirtingi, bet esmė šiuo atveju yra išmokti.

Turbūt nerastume universalių kursų. Tokių, kurie tiktų ir pradedantiesiems, ir pažengusiems. Tokių, kurie būtų naudingi ir verslininkui, ir mokslininkui, ir dizaineriui. Štai čia prieiname prie tam tikrų siauresnių dalykų, pavyzdžiui, verslo kalbos. Kad rinkdamiesi nesuklystumėte, prieš užsiregistruodami pasiteiraukite, kas, kur ir kaip. Ne tik apie kainą ar trukmę, bet ir apie tai, į ką kursai orientuoti.

 

 

Parašykite komentarą