Išvyka baidarėmis – universali pramoga skirtingiems žmonėms ir įvairioms progoms

baidarėsVienas dažniausių savaitgalio leidimo planų šiltuoju sezono metu – išvyka baidarėmis (didžiausi entuziastai už irklų griebiasi vos tik ištirpus žiemos ledams!). Baidarės – universalus užsiėmimas, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ar fizinio pasirengimo. Tereikia tik geros kompanijos!

Lietuvos žemėlapis gausiai išmargintas upėmis ir upeliukais. Nors kai kurios upės baidarininkų tarpe pirmauja (Neris, Šventoji, Nevėžis, Dubysa ir kitos), tačiau teoriškai šią veiklą praktikuoti galima visose. Tiesa, reikia atkreipti dėmesį į keletą faktorių:

  • Metų laikas ir oro ypatybės

Kai kurios upės baidarininkams yra tinkamos ištisus metus, o kitos – viso labo mėnesį ar kelis, pavyzdžiui, pavasarį, kai patvinsta. Taip pat aktualus ir oro, ypač – kritulių aspektas: sraunesnė upė gali taip nusekti, jog baidarės ilgą atkarpos dalį tebus galimos tik nešti (taip pat savotiška pramoga, bet ar daugelis tokios norėtų?). Dėl šios priežastys didžioji dalis poilsiautojų yra linkę pasinaudoti baidarių nuomos bei maršrutų planavimo paslaugomis.

  • Pageidavimai bei fizinės galimybės

Vieniems baidarės siejasi su aktyviu sportu, galimybe išlieti energiją, parodyti ištvermę bei užsispyrimą. Tuo tarpu kitiems tai yra relaksacija, galimybė emociškai pailsėti, pasigrožėti vaizdingomis Lietuvos apylinkėmis, pabendrauti su artimaisiais ir draugais. Pirmuoju atveju paklausūs sudėtingesni maršrutai (daug vingių, sraunumas), antruoju – ramesnės tekmės upės. Jei keliautojai nėra patyrę, ir šiuo atveju pravartu pasinaudoti profesionalų patarimais. Tai – garantija, jog pirmoji išvyka patenkins visus poreikius ir išpildys pageidavimus. Užkietėjusiams baidarininkams maršrutų planavimas tampa savotiška pramoga ir galimybe atrasti originalias, masinio poilsiautojų srauto išvengiančias vieteles.

Plaukimas baidarėmis – pramoga, galinti suteikti nepakartojamų įspūdžių ir puikiai pritaikoma įvairių progų metu. Tarkime, užuot nuobodžiai sėdėjus prie namine mišraine nukrauto gimtadienio stalo, galima visiems svečiams leistis į kelionę baidarėmis! Kaip ir buvo minėta, šis užsiėmimas tinkamas tiek anūkams, tiek ir seneliams. Taip pat tai puiki idėja bendradarbių vakarėliui, mergvakariams ar bernvakariams, fotosesijoms. Tiesa, planuojant išvyką didesniam skaičiui žmonių, geriausia, jog baidarės būtų rezervuotos iš anksto. Ypač tai aktualu piko metu , tai yra – vasaros savaitgaliais.

Įtraukite kelionę baidarėmis į ateinančių metų vasaros planus! Tai – pramoga, patinkanti  didžiajai daliai ją išbandžiusiųjų. Negana to, tam nereikia net atostogų – užtenka savaitgalio ar vos vienos laisvos dienos.

Parašykite komentarą