Veterinarijos klinika Vilniuje pataria, kaip prižiūrėti ir valyti šunų ausis

veterinarijos klinika VilniujeKiekvienas šunų augintojas privalo pasirūpinti gyvūno higiena. Viena esminių užduočių – reguliarus ausų valymas. Tiesa, veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad daugelis šeimininkų minėtąją užduotį pamiršta arba atlieka ją atmestinai. Nepamirškite – tinkama šuns ausų priežiūra padės augintiniui išvengti sunkiai gydomų ligų, pvz., ausų erkučių ar otito – infekcijų, kurios laiku negydomos gali tapti chroniškais susirgimais, reikalaujančiais brangaus gydymo.

Reguliarus ausų valymas turi būti atliekamas sveikam augintiniui. Jei jūsų šuo itin dažnai kasosi, krato galvą arba ausis prispaudžia, nieko nelaukdami kreipkitės į veterinarijos kliniką. Veterinaro pagalba bus reikalinga ir tuo atveju, jei valydami ausis jaučiate nemalonų kvapą arba pastebėjote tamsios spalvos apnašas. Atlikdami reguliarias ausų valymo užduotis, visų pirma pasitarkite su specialistu, kuris rekomenduos jūsų augintiniui tinkamas valymo priemones. Paprastai šiam tikslui naudojami specialūs gyvūnų prekių parduotuvėse parduodami losjonai. Keli minėtosios priemonės lašeliai yra įlašinami į ausies kanalą, tuomet ausys masažuojamos, siekiant užtikrinti, kad losjonas patektų kuo giliau į vidų. Tirpalo perteklių reikia pašalinti vatos gabaliuku.Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad valydami ausis, turite būti švelnūs, priešingu atveju ausis galite pažeisti. Tiesa, laikytis perdėto atsargumo taip pat neverta, kadangi šunų ausies kanalo forma padeda sumažinti būgnelio pažeidimo tikimybę. Jei norite, kad šuo jūsų klausytų ir higienos procedūras atliktų noriai, proceso metu augintinį kalbinkite švelniu tonu, po valymo apdovanokite šunį mėgstamu skanėstu.

Ausų valymas turėtų būti atliekamas kartą per kelias savaites. Reguliarūs valymo darbai padeda kovoti su erkutėmis, be to, leidžia pašalinti ausų sierą, dulkes ir drėgmę.Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad dažniausiai su ausų ligomis ir uždegimais susiduria veislės, iš prigimties turinčios nulėpusias ausis, pvz., spanieliai, basetai ar seteriai. Ausų problemos gali kankinti ir pudelius dėl itin tankaus ausies kaušelio kailio bei vokiečių aviganius dėl siauros ir ilgos ausies landos. Profilaktinė ausų priežiūra, reguliarūs ausų valymas ir konsultacijos su specialistais padės užkirsti kelią galimoms infekcijoms ir ausų ligoms ateityje.

Veterinarai primena, kad svarbiausia šuns augintojų užduotis – skirti laiko ir dėmesio augintinių priežiūrai. Nuolatos stebėkite gyvūno elgesį. Jei įtariate, kad jūsų šuo serga, nieko nelaukdami kreipkitės į veterinarijos kliniką – kvalifikuoti specialistai atliks visus būtinus tyrimus, kurie padės nustatyti jūsų augintinio būklę ir parinkti tinkamiausias gydymo priemones.

Parašykite komentarą