Šiandien Eilate saulėta

f5661974-f140-42cb-ba2f-e4ef90057352.Israel-eilat-mountainsofjordanSaulėtasis Eilatas – piečiausias Izraelio kurortinis miestas, įsikūręs Raudonosios jūros pakrantėje, pačioje Negevo dykumos širdyje. Bet kuriuo metų laiku į jį plūsta turistai iš viso pasaulio. Gamta šiame pasaulio kampelyje pasidarbavo kaip reikiant ir sukūrė neblėstančius įspūdžius garantuojančias grožybes: šiltą, skaidrią jūrą, įspūdingus koralinius rifus joje, įlanką supančius violetine migla prisidengusius kalnus, o svarbiausia – nepagailėjo saulės. 359 dienas per metus Eilatas mėgaujasi saule, – planuojantys keliones į Eilatą – niekada nenusivils oru.Nors temperatūra vasarą siekia 45°C, karštis ištveriamas nesunkiai, nes klimatas čia pats ypatingai sausas, oro drėgnumas tesiekia 15–25%. Tačiau daugiausia turistų malonia tiek oro, tiek vandens šiluma Eilate mėgaujasi nuo spalio iki gegužės.

Eilate yra 12 kilometrų puikiai įrengtų paplūdimių. Kurortas susideda iš dviejų dalių – Šiaurinio kranto ir Koralų paplūdimio. Šiaurinis krantas plyti nuo Meridien Hotel iki Jordanijos sienos. Čia yra aukštos klasės viešbučiai, promenados, kavinės ir restoranai, o paplūdimiai vilioja smėliu ar smulkiais akmenukais. Kiekviename paplūdimyje yra gultų, skėčių, kavinių.

Koralinio paplūdimio pavadinimas kalba pats už save. Turtingas Eilato įlankos povandeninis pasaulis čia kasmet vilioja daugybę nardymo mėgėjų. Raudonoji jūra yra šiauriausias Pasaulinio vandenyno vandens telkinys, kuriame auga koralai. Tai mikroskopiniai gyvi organizmai, gyvenantys didžiulėmis kolonijomis. Per tūkstantmetį žuvusių koralų skeletėliai sudaro daugybę kilometrų nusitęsusį koralinį rifą, juosiantį Eilato įlankos krantus. Sąlygos, susidariusios aplink koralinį rifą yra labai palankios įvairiausiai jūros faunai, kurios čia yra daugybė. 1966 metais Elato pakrantės dalis paskelbta Nacionaliniu parku, kuriame yra puikiai įrengtų pažintinių takų tinklas, leidžiantis pasigrožėti įspūdingiausiais vaizdais. Nacionalinio parko teritorijoje esančioje įlankoje ypač patogu nardyti su paprasčiausiais vandens akiniais ir kvėpavimo vamzdeliu (snorkeling), kuriuos galima išsinuomoti parko administracijoje.

Apie kilometro atstumą nuo kranto iki rifo pradžios galima nueiti mediniu tiltu. Plūdurais ir specialiais ženklais pažymėti povandeniniai nardymo „takai“.

Nacionalinio parko teritorijoje yra ir kita turistų pamėgta Eilato įdomybė – Jūrų muziejus ir povandeninė observatorija. Jos smailus baltas bokštas matomas iš tolo. Observatorijos lankytojų salės yra 10 m gylyje. Per didžiulius langus galima stebėti vieną iš įspūdingiausių koralinio rifo vietų, vadinamą „Japoniškuoju sodu”. Koralų spalvos ir formos žavi, o tarp jų nardančios įvairaus dydžio, spalvų ir atspalvių žuvys kelia lankytojams tikrą euforiją. Povandeninė observatorija, įrengta 1975 metais, yra pirmasis pasaulyje povandeninis kompleksas. Tai lyg langas į Raudonąją jūrą, leidžiantis pasidžiaugti užburiančiu povandeninio pasaulio grožiu. Tam tikromis valandomis galima stebėti žuvų maitinimą – už lango pasirodo ir žuvis maitina muziejaus darbuotojas, apsirengęs akvalangu. Jis turi ausines ir mikrofoną, todėl gali vesti ekskursijas ir bendrauti su už stiklo esančiais observatorijos svečiais.eilat

Privatus paplūdimys, vadinamas Delfinų rifu kviečia pamatyti ir pabendrauti su šiais nuostabiais jūros gyvūnais. Delfinų rifas užima apie 10 000 kvadratinių metrų teritoriją, Jo gylis – 18 metrų. Delfinams sudarytos sąlygos kuo artimesnės natūralioms, kad jie galėtų gyventi savo įprastą gyvenimą – medžioti, žaisti, bendrauti tarpusavyje. Žmonės gali stebėti delfinus nuo specialiai įrengtų tiltų, arba su nardymo įranga plaukioti kartu su jais.

Turi ką veikti Eilate ir paukščių stebėtojai, ypač pavasarį ir rudenį. Per Eilatą eina migruojančių paukščių keliai iš Europos į Aziją ir atgal. Stebėti paukščius galima vaikštant pažintiniu taku. Ornitologai teigia, kad kaip tik šiose vietose būna didžiausia pasaulyje plėšriųjų paukščių koncentracija.

Eilate atidarytas pirmasis Izraelyje trimatis kinoteatras, kuriame filmai rodomi anglų ir ivrito kalbomis. Kino teatro fojė veikia nuolatinė vaškinių figūrų ekspozicija. Nuo 2012 metų Elate yra ir Ledo rūmai – nesvarbu, koks karštis tvyrotų lauke, čia galima pačiužinėti pačiūžomis, nusileisti nuo kalniuko rogėmis, pasimėtyti sniego gniūžtėmis.

Organizuojantys savo keliones su vaikais džiaugsis Eilatu. Vaikai mėgsta lankytis atrakcionų parke „The King’s City“. Tai didingas, karališkus rūmus primenantis pastatas. Labirintai, kaleidoskopai, kino filmai, iliuzijų salės, 360 m ilgio uoloje iškirsti tuneliai, požeminės upės, kriokliai, karuselės… visos pramogos įkvėptos karaliaus Saliamono gyvenimo bei Senojo Testamento istorijų. Tikras biblinis Disneilendas!

25 km nuo Eilato Negevo dykumoje esančiame Timnos slėnio parke yra seniausios pasaulio vario rūdos kasyklos. Pasakojama, kad jos priklausė pačiam karaliui Saliamonui, ir čia buvo išgaunamas bei lydomas ne tik varis, bet ir auksas. Istorikai patvirtina, kad kasyklos veikė jau prieš šešis tūkstančius metų ir buvo be pertraukos eksploatuojamos egiptiečių, romėnų, nabatėjų, umajadų. Timnos slėnio parke galima pamatyti apleistų rūdos šachtų bei vario lydimo krosnių likučių, įvairių senovinių raižinių bei įrašų uolose. Kita parko įdomybė – įdomių spalvų ir formų natūralūs smiltainio dariniai, sukuriantys nežemišką landšaftą, primenantys sfinksus, grifus, liūtus, grybus. Įdomu, kad Timnas – vienintelė vieta visoje Žemės planetoje, kur buvo surasta unikali pusiau brangi uoliena, vadinama „eilato akmeniu“. Tai dviejų pusiaubrangių akmenų – malachito ir lazurito, lydinys, susidaręs gamtinėmis sąlygomis.

Geidžiantys paplūdimio atostogų Eilate mėgaujasi garantuota saule ir geru oru, naktinių pramogų mėgėjai, ar šeimos su vaikais, nardytojai, paukščių stebėtojai, dykumos ir kalnų grožį pamilę romantikai – visi randa Eilate savo svajų išsipildymą. Čia mėgsta poilsiauti izraeliečiai su šeimomis, o taip pat ir šiauresnių Europos šalių gyventojai, norintys bent vieną kitą savaitę pasislėpti nuo žvarbios žiemos gimtinėje.

 17

Parašykite komentarą