Ar sunku pasirinkti tinkamiausią butą Vilniuje?

Nekilnojamojo turto nuoma šiuo metu yra itin populiarus sprendimas tiek dideliuose, tiek mažuose miestuose. Nuoma dažnai yra studentų ar jaunų šeimų pasirinkimas. Norint išsinuomoti pirmąjį butą Vilniuje, Baltupiuose, gali tekti šiek tiek paieškoti, nes nauji butai Baltupiuose yra populiarus pasirinkimas. Galbūt sutiksite, kad nuoma nėra toks rimtas sprendimas kaip pirkimas, tačiau nuoma taip pat yra be galo atsakingas ir svarbus žingsnis, tad ką reikia žinoti prieš nuomojantis ir kaip nepakliūti į sukčių pinkles?

Kaip išsirinkti naują butą Vilniuje?

Nauji butai Vilniuje yra tikrai populiarūs, dėl to yra daug pasirinkimo. Būsto nuoma yra vienas atsakingiausių sprendimų, o būsto variantų, ypač didmiesčiuose, yra daug, todėl išsirinkti bus lengviau, jei prieš tai atliksite namų darbus ir įvertinsite kelis aspektus.

  • Gyvenamoji vieta yra vienas iš svarbiausių kriterijų. Tikriausiai nenorite, kad jūsų namai būtų vienoje miesto pusėje, o darbovietė ar mokykla – kitoje dėl didelių transportavimo išlaidų ir intensyvaus eismo. Teisingai pasirinkus būsto vietą, sutaupysite laiko ir kuro sąnaudas.
  • Gyvenamasis plotas – apsvarstykite reikalingo gyvenamojo ploto dydį, pragyvenimo išlaidas ir mokesčius. Jei ketinate gyventi vienas arba su dviem žmonėmis, galbūt neapsimoka investuoti į didesnį plotą, kuris gali būti nenaudojamas.
  • Pirmiausia įvertinkite savo finansus, ar galėsite mokėti tam tikrą mėnesio nuomos mokestį už būstą. Buto nuomos kainos priklauso įvairių aspektų, tačiau dažniausiai nuo remonto ir būsto vietos. Įvertinę save ir apsvarstę aukščiau nurodytus aspektus, susiraskite namus, kurie atitinka jūsų kriterijus ir palyginkite juos tarpusavyje, kad galėtumėte lengviau pasirinkti geriausią variantą.

Ką reikia žinoti prieš būsto apžiūrą?

Namų apžiūra yra vienas iš svarbiausių etapų, kuris reikalauja šiek tiek susikaupimo ir pasiruošimo. Atvykę apžiūrėti sutarto buto neskubėkite ir ramiai apžiūrėkite visas patalpas, buitinę techniką ir daiktus. Įsitikinkite, kad viskas, ką matote skelbimo nuotraukose, atitinka tikrovę. Skirkite šiek tiek laiko pasiruošimui apžiūrėti būstą ir apklauskite šeimininką ar agentą pačiais svarbiausiais ir aktualiausiais klausimais – tai gali būti apie būsto mokesčius, nuomos sąlygas (pavyzdžiui, jei turite ar ateityje planuojate įsigyti augintinius, pasidomėkite, ar nuomos sąlygos nedraudžia). Nebijokite, užduokite visus dominančius klausimus, nes nuo jų gali priklausyti, rinksitės butą ar ne.

Parašykite komentarą