Mobilaus bokštelio nuoma ne tik profesionalams?

Daugelis mano, kad kai kuri statybinė technika yra skirta vien tik profesionalams. Pavyzdžiui, mobilus bokštelis. Atrodo, kad jis skirtas tik statybininkams, bet ne paprastiems žmonėms. Tai visiškai niekuo nepagrįstas spėjimas. Bokštelio nuoma yra labai populiari paslauga, nes dažnas susimąsto ne tik apie naudą, bet ir apie saugumą.

Bet apie ką mes čia kalbame?

Kas yra statybinis mobilus bokštelis?

Mobilus bokštelis yra lengvai surenkama geležinė konstrukcija, skirta dirbti didesniame aukštyje. Liaudyje jis vadinamas „stelažu“.

Mobilus jis yra todėl, kad šis bokštelis gali būti reguliuojamo aukščio ir pločio, taip pat nesunkiai sujungiamas su kitais tokio tipo bokšteliais.

Aišku, dažniausiai jis naudojamas statybose, kai reikia dirbti aukštai pasilipus.

Kur statybinis bokštelis naudojamas (neprofesionalų)

Statybinio bokštelio nuoma užsiimančios įmonės dažniausiai sulaukia klausimų, kaip tinkamai jį surinkti ir transportuoti. Bokštelis yra metalo sijų rinkinys, sudedamas per keliolika minučių. Neprofesionalams nuomojantis šią techniką būtina žinoti, kaip saugiai jį sumontuoti, naudotis ir išmontuoti.

Štai keletas sričių, kuriose praverčia statybiniai bokšteliai:

  1. Fasado plovimas. Namo sienos „apžėlė“ dumbliais? Čia reikės išsinuomoti du dalykus – aukšto slėgio plaunantį siurblį („kerčerį“) ir mobilų bokštelį, nes ant kopėčių su šiuo prietaisu nepastovėsite – per daug pavojinga.
  2. Lietvamzdžių remontas ir valymas. Užsikišo lietvamzdžio latakai? Tai normalu, kai ant stogo kaupiasi samanos. Jums reikia užlipti ir viską išvalyti. Taip pat, jei sulūžo po žiemos nuo apledėjimo, taip pat reikia sutvarkyti, kad lietaus vanduo nebėgtų sienomis.
  3. Kalėdinių girliandų ir papuošimų montavimas. Jei jūsų namas 2 ar net 3 aukštų, bokštelis bus reikalingas sumontuojant kalėdines girliandas ir jas išbandant. Tai daroma gana vėlai rudenį, todėl lipti ant kopėčių kartu su kaimynu ar šeimos nariu – labai pavojinga.
  4. Paukščių „išprašymas“. Pavasarį po stogu dažnai įsitaiso kokia žvirblių ar kitų paukščių šeimyna. Ši problema yra labai rimta, kadangi teršiama aplinka ir namo sienos, o ir naktį sienose krebždantys paukščiukai neduoda ramybės. Jų neišvysite kenkėjams baidyti skirtais garsais – teks lipti ir iškrapštyti juos patiems. Taip pat užtaisyti visas pastogės angas, kad daugiau nelįstų.
  5. Fasado dažymas. Nebūtina kviesti profesionalių dažytojų, kad nudažytumėte savo namo fasadą. Perkate specialius fasadinius dažus, teptukų ir pirmyn. Tiesa, ant kopėčių labai nepatogu, todėl bokštelis čia labai pravers.
  6. Stogo apdailos tvarkymas. Jei namas nenaujas, gali būti, kad po rimtesnės audros ar žiemos apgadintas stogo konstrukcijos. Jas sutvarkyti reikės laiko ir kruopštumo, nesvarbu, ar tai lentos, skarda ar plastikinė lentelės. Aukštyje dirbti saugiai padės bokštelio nuoma.
  7. Stogo dangos valymas. Kaip minėjome, ant stogo gali pradėti augti samanos, todėl jų reiktų atsikratyti iki tol, kol jos neužkimšo lietvamzdžių latakų.

Kaip matote, darbų, kuriuos gali pasidaryti patys namų šeimininkai apstu. Šiltinimas, tinkavimas, stogo dangos keitimas yra profesionalų reikalaujantys darbai, tuo tarpu keli mažesni darbeliai gali būti saugiai atliekami išsinuomojus bokštelį. Juk jo realiai reikės gal tik kartą per pora metų.

Parašykite komentarą