Butų nuoma: rasti tinkamą variantą – nelengva užduotis

butų nuomaDažnas iš mūsų esame perėję tą etapą, kai pas tėvus gyventi nebesinori, tačiau turėti nuosavo būsto neleidžia finansinės galimybės ar kiti sumetimai. Tokiu atveju vienintele išeitimi tampa butų nuoma (juk kažkur gyventi reikia, ar ne?). Jei patys neseniai esate susidūrę su nuomojamo buto paieška, tikriausiai žinote, koks tai nelengvas darbas: skelbimų, atrodo, pilna, tačiau tą vienintelį išsirinkti taip sunku. Žemiau pateikti patarimai pravers tiems, kam šiuo metu aktuali butų nuoma.

Ieškodami buto naudokitės visais įmanomais informacijos kanalais. Skelbimai interneto tinklapiuose, vietinėje spaudoje, prekybos centrų skelbimų lentose ar tiesiog gatvėje ant stulpo, pažįstamų rekomendacijos – negali būti tikras, kur rasi sau priimtiniausią variantą.

Užsiimkite ne tik pasyvia paieška. Skelbimų, kuriuose siūloma butų nuoma, peržiūra – pasyvi paieškos forma, galinti ilgą laiką neatnešti norimų rezultatų. Visur, kur tik įmanoma, iškabinėkite skelbimus, jog ieškote gyvenamojo būsto nuomai: galbūt kokia miela senučiukė tik ir laukia, kol savo pašto dėžutėje ras skelbimą su jūsų kontaktais!

Buto paieškai neturėtų būti nustatyta konkrečių darbo valandų. Jei radote kainos bei kokybės atžvilgiu patrauklų būsto nuomos variantą, suskubkite susisiekti skelbime nurodytais kontaktais. Patikėkite, tuo pat metu skelbimą peržiūrite ne jūs vienas: kol svarstysite, skambinti ar ne, apsukresnis žmogus gali nugvelbti butą tiesiai jums iš panosės. Jei niekaip negalite peržengti savo mandagumo, neleidžiančio trukdyti žmogui po darbo valandų ar savaitgaliais, parašykite bent SMS žinutę – asmuo pats informuos, kada galite su juo susisiekti.

Butą įvertinkite tik gyvai šį apžiūrėję. Nenurašykite buto kaip dėmesio neverto todėl, jos skelbime pateiktos nekokybiškos patalpų nuotraukos ar pastarųjų iš viso nėra – nepatingėkite suderinti susitikimo laiko ir realiai šio apžiūrėti. Gali pasirodyti keista, tačiau ne kiekvienas moka pagauti gerą kadrą, o gal net neturi su kuo fotografuoti (prisiminkite, jog didelę nuomotojų dalį sudaro pensininkai).

Nepasimaukite ant pasipelnyti bandančių sukčių. Butų nuoma – puiki galimybė pasipelnyti ne tik turintiems nekilnojamąją turtą, bet ir įvairaus plauko sukčiams, ieškantiems naivių ar tiesiog nuo alinančių būsto paieškų pavargusių žmonių. Tikriausiai ne kartą teko išgirsti istorijų, kaip žmonės neaiškiems tipams, prisistačiusiems nuomojamo būsto savininkais, sumokėjo sutarto dydžio depozito mokestį, o šie dingo kaip į vandenį…Jei būstas jus sudomino, nesidrovėkite paprašyti asmens dokumento bei nuosavybės teisę liudijančio dokumento ar įgaliojimo, suteikiančio teisę atstovauti savininką, o užstatą palikite tik pasirašę būsto nuomos sutartį.

 

Parašykite komentarą