Ideali švara namuose – dulkių siurblio dėka

dulkiu siurbliaiDulkių siurblys dažnam katinui asocijuojasi su triukšmingu siaubūnu, tuo tarpu namų šeimininkė be šio buitinio prietaiso negali įsivaizduoti savo kasdienybės: tereikia spustelėti vieną mygtuką ir visos dulkės bei šiukšlės triukšmingai nugarma į nežinią. Jei kaip tik dabar dairotės šio buitinio prietaiso ar tiesiog domitės, kokiais kriterijais vadovaujantis įsigyjami dulkių siurbliai, šiame straipsnyje turėtumėte rasti naudingos informacijos.

Dulkių sirblio tipas

Dulkių siurbliai gali būti sauso valymo su maišeliais arba cikloniniai, plaunantys bei dulkių siurbliai-robotai.

  • Dulkių siurblys, kuriame nešvarumai patenka į tiesiog maišelį, rekomenduojamas dėl paprastos priežiūros bei nedidelių energijos sąnaudų.
  • Valant cikloniniu dulkių siurbliu, susiurbti nešvarumai patenka į specialų rezervuarą ir nėra grąžinami atgal į aplinką (tuo tarpu siurbliai su maišeliais nemaža dulkių „išspjauna“ atgal). Šis variantas tinka plytelių bei laminuotų grindų priežiūrai bei yra tarsi išsigelbėjimas į alergijas linkusiems žmonėms.
  • Drėgno valymo dulkių siurbliai, turinys siurbimo, plovimo, vandens purškimo ir valymo garais funkcijas, yra nepamainomi prižiūrint didelį, plytelėmis dengtą plotą.
  • Dulkių siurblys-robotas – kiekvienos moters svajonė: pastarasis, įvertinęs dangos ypatybes, švarins jūsų namus, o pati tuo metu galėsite atlikti kitus darbus arba skirti valandėlę sau.

Dulkių siurblių efektyvumo klasės

Yra skiriamos 4 dulkių siurblių darbo efektyvumo klasės:

  • Energijos. Dulkių siurbliai, priklausomai nuo suvartojamo energijos efektyvumo skirstomi į kategorijas nuo A iki G (ekonomiškiausio ir mažiausiai ekonomiško).
  • Dulkių pralaidumas. Kategorijos nuo A iki F žymi, kiek dulkių išskiriama atgal į aplinką su išpučiamu oru.
  • Kilimų valymas. Veiksmingumo klasės nuo A iki E rodo, kiek procentų dulkių pašalinama iš kilimo siurbimo metu.
  • Grindų valymas. Veiksmingumo klasės nuo A iki E rodo, kiek dulkių siurblys pašalina nuo medinių grindų paviršiaus.

Kas yra HEPA filtras?

Ketinantys pirkti dulkių siurblį, šio aprašyme dažnai ieško eilutės, patvirtinančios, jog įrenginyje yra HEPA filtras. Tai – filtras, kurio paskirtis surinkti dulkes, galinčias sukelti alergiją. Prilausomai nuo filtro tipo, šis, prisisirinkus nešvarumų, gali būti plaunama arba yra vienkartinis ir turi būti keičimas nauju.

Parašykite komentarą