Patarimai margučių marginimui

marguciai

  • Nusipirkus kiaušinius, bent kelioms minutėms pamerkime juos į šiltą vandenį. Išryškės lukštų įtrūkimai, suplonėjimai – tokie kiaušiniai marginimui netinka.
  • Švariai nuvalykime antspaudus, kitus nešvarumus. Nenuvalyti nešvarumai matysis ir nudažius.
  • Nešvarumai lengvai nusivalo su soda. O jei pasitaiko tokių, kur soda neįveikia – tada padeda baliklis. Balikliu suvilginkime skurudėlį, greitai nuvalome nešvarumus ir kiaušinį atsakingai nuplauname.
  • Jei imame kiaušinius iš šaldytuvo, juos reikia palaikyti kambario temperatūroje.

Kiaušiniu marginimas svogūnų lukštais

Susikarpome senų pėdkelnių (kad eitų įvynioti kiaušinį ir galus surišti)

Prikarpome balto popieriaus

Popierių sumaišome su svogūnų lukštais

Kiaušinį sušlapiname vandenyje ir apvoliojame svogūnų lukštuose su popieriumi

Dedame į pėdkelnių skiautelę, suvyniojame ir surišame, kad tikrai neišsivyniotų kiaušinis.

Verdame ant silpnos ugnies apie 10 min.

Išvirus dar galima kiaušinio ryšulėlį panardinti i paruoštus spalvotus dažus.

Apie svogūnų lukštus paminėtina yra tai, kad išoriniai svogūnų lukštai dažo tamsiai, o arčiau svogūno širdies – tik geltonai. Svogūnų lukštų dažuose kiaušinius galima ir virti , ir išvirtus pamerkti šaltame stipriame lukštų nuovire.

Kiaušinių marginimas vaškinėmis kreidelėmis

Vaikams puikiai tinkantis  kiaušinių marginimas vaškinėmis kreidelėmis. Kiaušinius tereikia išvirti kietai ir duoti vaikams vaškinių kreidelių. Vaikai numargins kaip tik norės.  Taip numargintą kiaušinį galima papildomai imerkti į dažus ir beliks džiaugtis netikėtu spalvų žaismu.

Margučių marginimas augalų atvaizdais

Nuostabūs margučiai gaunasi su augalų atvaizdais. Tereikia prisirinkti įvairiu lapelių, žolelių. Augalus uždėti ant kiaušinio ir  gerai įvynioti. Įvyniojimas – atsakingas momentas. Augalas neturi judėti, jis turi tvirtai laikytis. Virti kiaušinį dažuose 5 – 10 min. Nusidažys tik kiaušinio vieta aplink augalą, o augalo antspaudas liks baltas.

Margučių marginimas nagų laku

Į indelį su siltu vandeniu įpilame keletą spalvų nagų lako. Dantų krapstuku atsargiai išskirstome dažus, nupiešiame piešinį.  Nagų lakas išsisklaido vandens paviršiuje. Imame kiaušinį ir atsargiai, sukamaisiais judesiai pavoliojame kiaušinį po viršutinį vandens sluoksnį su nagų laku.

Margučių marginimas guminėmis gumelėmis

Ant virto kiaušinio įvairiais ornamentais pridedame guminių gumučių. Kiaušinį dedame į paruoštus dažus. Nudžiūvus dažams – nuimame gumeles.

Visi dažymo būdai patikrinti ir nebrangūs. Šeimos biudžetas tikrai nenukentės.

Gražių margučių

Parašykite komentarą