Plastikinės lauko durys

lauko durysAr teko matyti plastikines lauko duris? Jos dideliu saugumu tikrai nepasižymi, tačiau palaukite, ar lauko durų paskirtis tik viena – sulaikyti įsilaužėlius? Tai juk pagrindinė vieta, pro kurią įeina visi, todėl ji turi būti keik kitokia, nei eilinės šarvo durys. Plastikinės lauko durys vis tampa populiaresnės ir tokios bus ateityje. Kodėl?

Plastikinės durys paprastai yra statomos balkonuose, terasose ir vitrinose, taip pat šiltnamiuose arba oranžerijose – ten kur reikalinga visa įmanoma saulės energija ir šviesa. Lauko durys šviesos tikrai neprašo, tačiau jos nė kiek ir nekenkia. Su viena vienintele sąlyga – SAUGUMU turi būti pasirūpinta kitais metodais.

Plastikinės lauko durys dabar yra gaminamos iš kokybiškų plastikinių profilių, kuriuos galima dažyti visokiomis spalvomis ir taip pritaikyti prie esamo interjero ir eksterjero. Profiliuose montuojamas itin gerų termoizoliacinių savybių turintys 2 ar net 3 stiklų stiklo paketai, kurie užtikrina, kad per tokias duris į namus šaltis nepateks net šalčiausią žiemą. Lieka tik viena minėta problema – kaip užtikrinti saugumą praktiškai stiklinėms durims.

Neperšaunamas stiklas kainuoja itin brangiai ir nėra paplitęs. Galima pasirūpinti papildoma apsaugine plėvele, kuri padaro duris atsparias išoriniams grobikų smūgiams tiek rankomis, tiek kirviu ar kitu daiktu. Yra dar vienas metodas – statyti apsaugines žaliuzes arba susivyniojančią sienelę – realių apsaugą nuo įsilaužimų. Tokia sienelė veikia pakeliamų vartų principu – pasuki raktelį ir sienelė išskleidžiama arba sukeliama. Toks saugumo užtikrinimo būdas naudojamas lauko vitrinoms ir komercinėms patalpoms, tad kodėl gi nepritaikius šios technologijos ir individualiuose namuose?..

Kitas būdas – saugumą užtikrinti vartų prieigose, o ne prie pagrindinių durų. Tai reiškia, kad reikia pirmiau prasibrauti pro vartus, o tik tada lauks silpnos plastikinės lauko durys.

Kartais architektai naudoja ir dvigubas duris. Iš išorės pastatytos šarvuotos, o viduje – plastikinės. Vasarą arba saulėtą dieną laukinės durys laikomos atviros, o plastikinės uždarytos, pro jas neskrenda vabzdžiai, nelaksto augintiniai ir t.t.

Sutikite, plastikinė lauko durys yra labai įdomus sprendimas kiekvienuose namuose. Juk visada norisi pamatyti, kas yra už durų… Tokios durys suteikia būtent tokias galimybes, tačiau savininkai turi turėti motyvaciją tokias duris statyti ne tik balkone, bet ir pagrindinėje terasoje.

Parašykite komentarą