Vairavimo mokykla Vilniuje apie teisingą transporto priemonės stabdymą

Vairavimo mokykla VilniujeTinkamas transporto priemonės stabdymas padės išvengti eismo įvykių ir sumažins nelaimių skaičių kelyje. Vairavimo mokykla Vilniuje teigia, kad saugus stabdymas yra viena svarbiausių vairavimo užduočių, kuriai skiriamas itin didelis dėmesys. Deja, praktika rodo, kad net ir patyrę vairuotojai neišvengia klaidų, keldami pavojų ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams.

Atlikti tyrimai patvirtino, kad daugiau nei pusė vairuotojų, kurių automobiliuose yra ABS – stabdžių antiblokavimo sistema – stabdo netinkamai pavojingose situacijose, t. y. stabdžių pedalą spaudžia nepakankamai stipriai arba pernelyg trumpai. Vairavimo mokykla Vilniuje teigia, kad ne tik būsimieji, bet ir daugelis ilgametį stažą turinčių vairuotojų nežino, kaip teisingai stabdyti transporto priemonę, esant avaringai situacijai. Nepamirškite – stabdymas nemėgsta klaidų. Tai vienas esminių transporto priemonės valdymo procesų, reikalaujantis tikslumo. Iš tiesų, teisingas stabdymas yra vienas pagrindinių vairavimo įgūdžių, nuo kurio priklauso vairuotojo ir kitų eismo dalyvių saugumas, ypač tuo atveju, jei tenka važiuoti pavojinguose keliuose ar spręsti netikėtas eismo situacijas.

Jei automobilyje nėra stabdžių antiblokavimo sistemos, transporto priemonės vairuotojas turėtų atlikti ritmiškus stabdymo veiksmus, t. y. spausti ir atleisti stabdžių pedalą pakaitomis, kol automobilis visiškai sustos. Tiesa, stabdžių pedalą reikėtų spausti intensyviai ir stipriai, kadangi tik tokiu būdu bus užtikrinta tinkama automobilio kontrolė. Vairavimo mokykla Vilniuje primena, kad stabdymo įgūdžiai turi būti nuolatos tobulinami, kadangi avaringose situacijose, iškilus realiam pavojui, nebus laiko apmąstymams ar transporto priemonės valdymo analizei, t. y. pavojingose situacijose reikalingi automatiškai atliekami stabdymo veiksmai. Automobilio stabdymo įgūdžiai atsiranda bėgant laikui, tačiau specialistai rekomenduoja skirti laiko papildomoms pamokoms su patyrusiu instruktoriumi, kuris, sukeldamas simuliuotą avarinę situaciją, išmokys greitai, tiksliai ir efektyviai reaguoti į pavojų kelyje.

Modernios stabdžių antiblokavimo sistemos padeda išlaikyti transporto priemonės kontrolę ir maksimaliai sutrumpinti stabdymo kelią. Priešingai nei vairuojant automobilį be ABS, pavojingose situacijose stabdžio pedalą reikia spausti stipriai ir greitai, be jokių pertraukų. Tiesa, specialistai teigia, kad transporto priemonės su ABS stabdymas nepatyrusiems vairuotojams gali atrodyti pavojingas. Taip yra dėl to, kad suaktyvinus stabdžių antiblokavimo sistemą, stabdžio pedalas pradeda priešintis spaudimui, t. y. pedalas ima stipriai vibruoti, kas paprastai išgąsdina jaunuosius vairuotojus (stabdžių pedalo vibracija reiškia, kad ABS veikia tinkamai). Tokioje situacijoje būtina nepasimesti ir nemažinti stabdžių spaudimo jėgos, kadangi jūsų išgąstis gali pratęsti stabdymo kelią ir susilpninti sistemos veikimą.

Parašykite komentarą