Virtuvė kartu su svetaine: interjero dizainerių patarimai

virtuve_svetaine

Dažniausias interjero dizainerių “triukas“, norint padidinti erdvę bute, būna virtuvės ir svetainės išdėstymas vienoje patalpoje. Tačiau erdvės didinimo būtinybė ne visada būna pagrindinis faktorius. Toks atviras išplanavimas pats savaime yra estetiškai ir funkcionaliai patrauklus.

Taigi ar verta sujungti šias dvi svarbias buto ar namo patalpas į vieną erdvę? Kokių pliusų ir minusų turi toks išplanavimas?

Virtuvė svetainėje ar svetainė virtuvėje?

Vakarų šalyse virtuvės ir valgomojo sujungimas į vieną erdvę jau seniai tapo norma. Juk patogu – pagaminai vakarienę ir čia pat pavakarieniavai. Dabar ir Lietuvoje naujos statybos būstuose svetainė neatskiriama nuo virtuvės.

O senos statybos butuose visi kambariai ir virtuvė yra griežtai atskirti. Todėl remontuodami nedidelius butus, šeimininkai dažnai griauna sienas, skiriančias virtuvę ir svetainę. Žinoma, jei tai padaryti įmanoma, t.y. jei siena, skirianti virtuvę ir svetainę, nėra laikanti. Kitu atveju tokios rekonstrukcijos tenka atsisakyti, nes gali iškilti grėsmė viso namo saugumui.

Virtuvės, sujungtos su svetaine, trūkumai

  • Esminė problema, kuri atsiranda apjungus šias dvi erdves, yra maisto gaminimo kvapas. Net jeigu bute ar name įrengta kokybiška ventiliacijos sistema, visiškai atsikratyti nepageidaujamų kvapų nepavyks. Ką tik užplikytos kavos kvapas yra menkniekis palyginus su prikepusiu sviestu ar sudegusiu svogūnu.
  • Antras trūkumas – tvarkymasis. Paprastai svetainėje daug tvarkytis nebūtina – nuvalai dulkes, išsiurbi kilimą, išplauni grindis ir viskas. O virtuvėje tvarkytis reikia kur kas ilgiau. Tad patalpą, kurioje yra ir virtuvė, ir svetainė, reikia tvarkyti ilgiau ir dažniau.
  • Dizainas. Atsižvelgiant į šių dviejų patalpų funkcionalumo skirtumus, būsto išplanavimo keitimas nėra jau toks paprasta kaip gali pasirodyti. Svetainėje reikalingas patogus ir minkštas kampas ar sofa, kilimas ir jauki atmosfera. O virtuvėje – patogūs baldai, kuriuose reikia sutalpinti daug reikalingų daiktų, viryklė ir kiti buities prietaisai. Kaip visa tai apjungti, kad patalpa būtų harmoninga, patogi ir šiuolaikiška? Uždavinys ne iš lengvųjų.

Virtuvės, sujungtos su svetaine, privalumai

  • Esminis privalumas, žinoma, yra padidėjusi erdvė. Ypač mažiems butams taip labai aktualu. O jeigu planuojama apjungti erdves, bet nekeisti jų funkcionalumo, problema išsprendžiama pasitelkus zonavimą.
  • Bendroje virtuvėje su svetaine labai patogu priimti svečius. Ir visai šeimai vakarieniauti taip jaukiau. Juk šeimos ir metinių švenčių metu šeimininkėms tenka ne kartą bėgioti iš virtuvės į svetainę ir atgal. O bendroje erdvėje išvengiama bereikalingo lankstymo tai ten, tai atgal. Gaminti, serviruoti stalą, rūpintis svečiais, bendrauti su visais galima tuo pačiu metu.
  • Atsiranda daugiau laiko, kurį galima praleisti su šeima. Moteris, besitvarkanti virtuvėje, yra lyg “atskirta“ nuo savo šeimynykščių, kurie ilsisi svetainėje ir laukia vakarienės. O bendroje erdvėje moteris ir toliau gamina, tvarkosi bei bendrauja su šeima.
  • Daugiau langų suteikia daugiau šviesos bendrai erdvei.
  • Susitaupo lėšos ir nereikia pirkti antro televizoriaus. Juk viena erdvei nereikalingi du televizoriai.

Taigi ar vis dėlto verta sujungti virtuvę su svetaine?

Žinoma, viskas priklauso nuo pačių šeimininkų ir jų norų. Vieni bendras erdves labai mėgsta, kiti visai nenori uostyti gaminamo maisto kvapo ramiai sėdėdami svetainėje. Treti virtuvėje “slepiasi“ nuo vaikų, kad galėtų ramiai padirbėti prie kompiuterio, o apjungta erdvė jiems neleistų to padaryti.

Tačiau interjero dizaineriai šiandien siūlo inovatyvių sprendimų, kaip skirtingais būdais sujungti virtuvę ir svetainę. Finale gaunasi funkcionali ir graži erdvė, kurioje patogiai jaučiasi visi namų gyventojai.

Tad spręskite patys – palikti atskirtas virtuvę su svetaine ar ne.

Parašykite komentarą