Pastatų sienų šiltinimas

Sparčiai kylant šilumos kainoms, daugelis susirūpino savo namų apšiltinimu ir renovacija. Taigi šiame straipsnyje trumpa aptarsime  aktualius pastatų šiltinimo klausimus.

Renkantis termoizoliacinę medžiagą pastatams šiltinti bene pagrindiniu kriterijumi iki šiol laikyta kaina. O jei labai siekiama sutaupyti ne tik medžiagoms, bet ir darbams, dėl tokio truparegiško požiūrio kartais nusiviliama modernizavimo rezultatais, kai jau po kelerių metų tenka spręsti išryškėjusias apšiltintų pastatų fasadų problemas.

Pastebėta, kad  polisterinis putplastis dažnai pasitaiko statybos aikštelėse. Šios termoizioliacinės medžiagos techninės charakteristikos labai panašios į mineralinės vatos, o pilkojo polistireno putplasčio neoporo yra net 10-15 proc. geresnės. Todėl ši medžiaga dažnai pasirenkama kaip efektyvus sprendimas.  Sienų šiltinimas dažnai būna atliekamas su šia medžiaga.

Vienas iš pagrindinių motyvų naudoti polistireninį putplastį  pastatų šiltinime yra mažesnė jo kaina. Ne visuomet įvertinami kiti jo privalumai: polisterinis putplastis – ilgaamžė, sandari medžiaga, kurios neprapučia vėjas, o jos techninės charakteristikos išlieka nepakitusios visą eksploatavimo laikotarpį. Iš rangovų, atliekančių fasado šiltinimo darbus, nusiskundimų dėl polistireninio putplasčio, girdėti  neteko. Pripažįstama, kad lengva, nedirginanti, ekologiška, patogi darbui medžiaga. Maždaug 98 proc. polistireninio putplasčio sudaro oras, t.y. uždaros oro granulės, kurių pagrindinė paskirtis izoliuoti šilumą.

Kartais galima išgirsti kalbų, kad polistireninis putplastis yra labai degi medžiaga.Reikia pastebėti, kad statybose naudojama daug degių medžiagų, tačiau svarbu, kad gaisrinei saugai keliamus reikalavimus atitiktų visa sistema. Polistireninis putplastis uždengiamas armavimo mišiniu, tinku ar fasadinėmis plytelėmis. Tokia sistema visiškai atitinka gaisrinės saugos reikalavimus.

Statybose naudojamas polistireninis putplastis skiriasi nuo pasitelkiamo kitose pramonės šakose. Pavyzdžiui šaldytuvo pakuotėje naudojamas polistireninis putplastis yra degus, o statybose – su antipireno priedais. Be to, Švedijoje atlikti bandymai parodė, kad degumo dujos, kurių išsiskiria degant polistireninimas putplasčiui, yra ne tokios toksinės, kaip pavyzdžiui, tos, kurios išsiskiria degant medienai. Todėl pastatų šiltinimas šia medžiaga yra visiškai saugus.

Polistireninis putplastis šiuo metu saugiai naudojamas net devynaukščiams ar dvylikaaukščiams pastatams šiltinti, nes tai leidžia naujausios statybos normos, be to, tokius projektus derina ekspertai. Dėl fasado kvėpavimo irgi kyla daug diskusijų. Pavyzdžiui čekai inžinieriai nustatė, kad per fasadą patenka apie 1 proc. reikiamo patalpoms oro, likusi dalis – pro vėdinimo angas. Vadinasi, apšiltinta išorinė siena, kurios vidinis paviršius sugeria ir išgarina drėgmę, beveik nedaro įtakos oro apykaitai patalpų viduje.

Parašykite komentarą