Židinių apdaila natūraliu akmeniu

židinių apdailaDaugelis svajoja arba jau turi namuose įsirengę židinį, kuris, skleisdamas malonią šilumą, padeda sukurti jaukią aplinką. O į šiltus ir jaukius namus visada norisi sugrįžti ir smagiai ten leisti laiką su šeima ar draugais. Židinius žmonės įsirengia tiek individualiuose namuose, tiek ir daugiabučių butuose, mūsų dienomis židinių nevengiama įrengti netgi visuomeninėse patalpose. Kadangi skirtingų patalpų dizainai būna labai skirtingi ir įvairūs – nuo klasikinio iki ultra modernaus, tad ir židinys kiekvienoje patalpoje turi būti tinkamai parinktas ir harmoningai įkomponuotas į bendrą aplinką. Būtent nuo to priklauso ir židinių apdaila.

Labai dažnai židinio apdailai panaudojamas natūralus akmuo, tai yra marmuras, granitas arba travertinas. Tokia apdaila yra tvirta ir ilgaamžė, laikui bėgant nenusitrina, yra atspari temperatūros kaitai, labai svarbu ir tai, kad natūralus akmuo – tai ekologiška medžiaga, o jo priežiūra lengva ir paprasta. Tuo tarpu apdailą galima pasirinkti iš didžiulio spalvų ir raštų spektro bei pritaikyti įvairiausių spalvų ir formų interjeruose. Kadangi natūralūs akmenys yra labai skirtingi, tai ir kiekvienas židinys su šia apdaila bus unikalus, tuo pačiu interjerui suteiks prabangos atspalvį. Be to, natūralų akmenį lengva derinti su kitomis natūraliomis medžiagomis, naudojamomis patalpų apdailai – tai medžiu ar metalu.

Suprantama, klasikiniame interjere puikiai tinka marmurinė židinių apdaila. Marmuras išsiskiria subtiliais raštais bei spalvomis ir yra vienas prabangiausią akmenų. Be to labai atsparus karščiui. Kita vertus, marmurą nesunku priderinti netgi moderniame interjere, tokiu atveju paprastai pasirenkamas poliruotas marmuras. Moderniame interjere galima drąsiai eksperimentuoti ir rinktis bei derinti įvairiausias marmuro spalvas – juodą, žalią ar net geltonus jo atspalvius.

Lietuvoje labai dažnai akmeninei židinių apdailai naudojamas granitas. Granitas – lengvai pritaikoma medžiaga, naudojant šį akmenį nesunku parinkti reikiamas spalvas bei modelį, todėl tokia apdaila itin gražiai dera ir žiūrisi bendrame interjere. Be to, granitas yra ypač stiprus ir kietas, tad įsirengę židinį su granite apdaila, turėsite tikrai ilgalaikę investiciją. Be to, granito nereikia kažkaip ypatingai prižiūrėti. Tokį židinį užtenka kartais nupoliruoti ir dėmių ant jo ilgai nebus.

 

Parašykite komentarą