Kaip prižiūrėti dantis, kad jie būtų sveiki?

Jūsų šypsena ne tik parodo, ar esate laimingas, ar ne. Intensyvus šypsenos tyrimas rodo, kad šypsenos nėra tik jausmo išraiška. Vietoj to, šypsenos yra mažytė matoma dviejų protų susiliejimo dalis. Turint tai omenyje, ką apie jus sako jūsų šypsena? Turėti ir išlaikyti sveiką šypseną nėra lengvas darbas. Ar žinote, ką daryti ir ko negalima daryti, jei norite turėti gražią ir sveiką šypseną? Odontologijos klinika Vilniuje pataria, kaip tinkamai prižiūrėti savo dantis ir burnos ertmę.

Dantis reikia valyti šepetėliu ir pasta, tačiau nepamirškite siūlo

Žinoma, jūs turėtumėte valytis dantis bent du kartus per dieną. Įsitikinkite, kad jūsų naudojamoje dantų pastoje yra fluoro. Amerikos odontologų asociacija taip pat teigia, kad valymosi siūlu įprotis turėtų apimti dantų valymą kartą per dieną (mažiausiai) – tai reiškia, kad reikia dantis valyti dantų siūlu arba skalauti burnos skalavimo skysčiu bent kartą per dieną. Daugelis iš mūsų tinkamai valo priekinius dantis, bet nepaiso visų apnašų pašalinimo nuo krūminių dantų. Taigi, nepamirškite, kad reikia valyti ne tik priekinius dantis, bet ir kitus. Taip pat bent kartą per metus reikia apsilankyti pas odontologą, kad jis atliktų profesionalią burnos higieną.

Žinokite, kas vyksta jūsų burnoje

Nėra pasaulyje dviejų vienodų burnų. Labai svarbu apsilankyti pas odontologą, kad įsitikintumėte, jog darote tai, ką turėtumėte, kad tinkamai pasirūpintumėte savo specifiniais burnos poreikiais. Pavyzdžiui, ar turite padidėjusią dantenų ligų riziką? Ar jūsų šeimoje yra buvę dantenų atsitraukimų? Jei anksti užkirsite kelią šioms problemoms, bus daug lengviau jomis pasirūpinti. Apsilankyti pas odontologą reikėtų bent kartą per metus, tačiau jei turite polinkį į dantų ėduonį, verta konsultuotis dažniau.

Būkite atsargūs, ką valgote ir geriate

Nenuostabu, kad saldus maistas kenkia dantims, tačiau lipnūs saldainiai yra ypač kenksmingi. Reikėtų vengti per daug maisto produktų, tokių kaip minkštas krakmolas, kuris įstringa tarp dantų, netinkami ir bulvių traškučiai ar minkšta duona. O gazuotieji gėrimai, kurie prikrauti cukraus ir turi fosforo bei citrinos rūgščių, mėgsta gadinti sveikus dantis. Kita vertus, sveiki jūsų dantims maisto produktai apima maistą, kuriame gausu skaidulų (pagalvokite apie vaisius ir daržoves) ir pieno produktus. Skaidulos skatina jūsų seilių tekėjimą ir gali padėti sumažinti tam tikrą žalingą rūgščių poveikį jūsų dantims. Sūris taip pat skatina seilių išsiskyrimą, o pieno produktai, tokie kaip pienas ir jogurtas, suteikia dantims reikalingo kalcio ir mineralų. Taigi, nepamirškite tinkamai pasirūpinti savo dantimis ir apsilankyti pas odontologą, kurį rasite https://vingioklinika.lt.

Parašykite komentarą