Ar verta kapus dengti granito plokšte?

Kapinių priežiūra yra labai svarbi, nes jose ilsisi mūsų brangūs žmonės. Deja, laikui bėgant visi turi vis daugiau kapų, kuriuos reikia prižiūrėti. Ne visada užtenka laiko ir jėgų, todėl vis daugiau žmonių ieško būdų, kaip sutvarkyti savo kapines taip, kad sprendimai būtų ilgalaikiai. Vienas geriausių variantų – kapo dengimas granito plokštėmis. Jau daugelį metų granitas yra vienas populiariausių pasirinkimų ieškant sprendimo antkapiams ar kitoms kapavietėms uždengti ir prižiūrėti. Pastaruoju metu vis dažniau kapinėse pastebima tendencija iškloti granito plokštes. Tokiu būdu uždengiama visa kapinių dalis.

Kokie yra privalumai?

Jei svarstote, ar jums tinka kapinių dengimas granitinėmis plokštėmis, turėtumėte žinoti, kodėl klientai renkasi šį sprendimą. Svarbiausias privalumas – kapinių priežiūra yra minimali. Dažniausiai šį būdą renkasi žmonės, kurie negali dažnai atvykti tvarkyti kapinių arba neturi laiko sutvarkyti kapinių. Ypač vargina, jei atvykus nuolat tenka nuo kapo rinkti lapus, nukritusius spyglius ir piktžoles. Ypač pagyvenę žmonės pavargsta nuo tokio darbo. Todėl, siekiant palengvinti kapinių priežiūrą, taip pat pasirenkama kapines dengti granito plokštėmis. Taip pat svarbu žinoti, kad granito plokštes labai lengva prižiūrėti. Norint užbaigti kapo išvaizdą, pakanka kapinių valymo. Tad nereikia investuoti į kapo priežiūrą perkant gėles, papuošalus, nuolat atnaujinant ant kapo užpiltą žvyrą ar akmenukus. Be to, granitas leidžia sukurti unikalius spalvų ir apdailos derinius, kurie visada atrodo gražiai ir niekada neišeina iš mados.

Kokie yra granito plokščių trūkumai?

Bene vienintelis tikras ir rimtas minusas – granitinės plokštės – brangus kapų uždengimo būdas. Granito antkapiai paprastai yra brangesni nei kiti akmeniniai antkapiai. Tačiau verta žinoti, kad kapinių priežiūros kaina priklauso nuo jos būklės. Pavyzdžiui, tokių kapų priežiūra yra pigesnė, kai nereikia papildomų paruošiamųjų darbų, tokių kaip kapinių išlyginimas ar naujų pamatų išliejimas. Taip pat kaina priklauso nuo kapinių dydžio ir nuo to, kiek reikia kapą uždengti granito plokštėmis. Norintiems sutaupyti verta žinoti, kad įvairios įmonės, siūlančios kapų tvarkymo ir restauravimo paslaugas, siūlo ir išsimokėtinai.

Parašykite komentarą