Kapo dengimas granito plokštėmis – idealus sprendimas saugant artimojo atminimą

Antkapis ar memorialas yra labai ypatinga duoklė išėjusiam Jūsų artimam žmogui, todėl įrengiant kapavietę, svarbu pasirinkti akmenį, kuris bus ilgaamžis, atrodys puikiai ir nereikalaus ypatingos priežiūros. Daugelis žmonių mano, kad marmuras yra geriausias pasirinkimas antkapiui ar memorialui, tačiau laikui bėgant būtent granitas geriau atlaiko atšiaurias aplinkos sąlygas. Pasigilinkime, kodėl tai yra geresnis pasirinkimas kapui ar paminklui.

Kodėl kapo dengimas granito plokštėmis yra gera mintis?

Granitas sudarytas iš kvarco arba žėručio. Šis unikalus mineralų derinys padeda padaryti akmenį nepralaidų visoms oro sąlygoms. Visame pasaulyje yra daugybė granito rūšių. Tik kelios iš šių granito telkinių yra aukštos kokybės, reikalingos nuolatiniams, lauko antkapiams ar memorialams. Kaip ir granito, marmuro galima rasti visame pasaulyje ir yra skirtingo kokybės lygio.

Marmuras yra į kristalą panašus kompaktiškas kalkakmenis, daugiausia sudarytas iš kalcito ir dolomito. Dėl tokių sąlygų kaip drėgmė, druska ir kiti oro teršalai kalcitas greitai suyra ir ardo. Kita vertus, granitas gali atlaikyti įvairius sausumo ir drėgmės kraštutinumus, taip pat karštą ar šaltą klimatą. Jis taip pat gali atlaikyti rūgštų lietaus taršą be jokių pastebimų pokyčių per tūkstančius metų. Dėl to granitas yra tinkamiausias akmens pasirinkimas antkapiams ir paminklams.

Kapo dengimas granito plokštėmis yra geras variantas, nes:

  • Granitas nereikalauja sudėtingos priežiūros, jį lengva valyti;
  • Akmuo ypač atsparus korozijai, temperatūros svyravimams, karščiui, šalčiui, drėgmei;
  • Granitas vizualiai atrodo išties įspūdingai. Atsižvelgiant į tai, kad tai natūralus akmuo, visi granito gabalai yra unikalūs. Spalvos yra mėlyna, žalia, rožinė, smėlio, juoda, balta… sąrašas tęsiasi. Kai kurie granitai gali būti vienspalviai, o kiti – dėmėti arba dryžuoti. Šis unikalumas atsiranda dėl to, kad ne viso granito makiažas yra vienodas. Pavyzdžiui, lauko špatas ir kvarcas dažnai susilieja į granitą, taigi, jei matote šviesiai pilkus dryžius, ant granito plokštės tikriausiai yra kvarco.

Antkapis ar memorialas yra meilės ir pagarbos liudijimas, skirtas pagerbti Jūsų artimųjų atminimą. Todėl šiam tikslui verta rinktis tik geriausias medžiagas. Kapo dengimas granito plokštėmis – būtent toks sprendimas.

Parašykite komentarą