„iPhone“ ir „Android“ išmaniųjų telefonų savininkams skirti patarimai

Jei esate „iPhone“ arba „Android“ išmaniojo telefono savininkas, turbūt jau spėjote susipažinti su daugybe savo telefono funkcijų, kurios palengvina jūsų gyvenimą. Tačiau nepaisant to, kad dauguma iš mūsų savo išmaniuoju telefonu naudojamės beveik nepertraukiamai, žinome anaiptol ne visas išmaniojo telefono funkcijas. Todėl pateikiame jums keletą patarimų, kurie galėtų kaipmat praversti.

Naudokite režimą „Netrukdyti“

Įjungę režimą „Netrukdyti‘, galite laikinai išjungti pranešimus tam tikru jums svarbiu metu. Tačiau nepamirškite, kad galite leisti skambinti iš tam tikrų numerių net ir tada, kai šis režimas yra įjungtas, arba nustatyti, kad jis įsijungtų automatiškai, kai vairuojate automobilį.

„iPhone“ naudotojams

Įjunkite funkciją „Do Not Disturb“ sistemoje „iOS‘. Eikite į „Settings“ > „Do Not Disturb“ ir įjunkite arba išjunkite bei raskite kitus jums aktualius nustatymus.

„Android“ naudotojams

Įjunkite „Do Not Disturb“ „Android“ sistemoje. Atidarykite „Settings“, tuomet eikite į „Apps & notifications“ > „Notifications“ > „Advanced“. Spustelėkite „Do Not Disturb“, kad nustatytumėte.

Išjunkite erzinančius pranešimus

Jei išmaniajame telefone įdiegta daug įvairių programų, jis gali pypsėti ir skambėti dažniau, nei jūs norėtumėte. Jei norite, kad jūsų išmanusis telefonas kas valandą nebešviestų pranešimais, apsilankykite jo nustatymuose ir nuspręskite, kurie programėlių perspėjimai jums iš tikrųjų galėtų būti labai svarbūs.

„iPhone“ naudotojams

Išjunkite pranešimus „iOS“ sistemoje. Eikite į „Settings“ > „Notifications“, kad pamatytumėte programų sąrašą. Spustelėkite kiekvieną jums neaktualią programėlę, kad išjungtumėte pranešimus ir pakeistumėte įspėjimų nustatymus.

„Android“ naudotojams

Išjunkite pranešimus „Android‘ sistemoje. Atidarykite „Settings“, eikite į „Apps & notifications“ > „Notifications“ ir atlikite reikalingus pakeitimus.

Sumažinkite prie ekrano praleidžiamą laiką

Kadangi daugelis žmonių šiandien dirba namuose, po ilgos darbo dienos gali būti sunku psichologiškai atsiriboti nuo darbinių klausimų. Jei nerimaujate, kiek laiko praleidžiate telefone, galite sekti savo programėlių naudojimą.

„iPhone“ naudotojams

Sekite ekrano laiką „iOS“ sistemoje. Eikite į „Settings“ > „Screen Time“, kad pamatytumėte dienos ir savaitės bendrą naudojimo laiką, programėlių naudojimo laiką ir kt.

„Android“ naudotojams

Stebėkite ekrano laiką „Android“ išmaniajame telefone. Atidarykite programą „Settings“ ir pasirinkite „Digital Wellbeing“, kad nustatytumėte laiko apribojimus arba naudotumėte stebėjimo funkciją.

Padidinkite teksto dydį

Jei skaitydami išmaniajame telefone varginate akis, vos keliais spustelėjimais galite padidinti teksto dydį.

„iPhone“ naudotojams

Pakeiskite teksto dydį „iOS“. Eikite į „Settings“ > „Display & Brightness“ ir „Text Size“, kad sureguliuotumėte teksto dydį, įjunkite „Bold Text“ nustatymus ir sureguliuokite ekraną į priartintą, kad padidintumėte teksto ir programos ekrano dydį.

„Android“ naudotojams

Pakoreguokite teksto dydį „Android“ sistemoje. Atidarykite programą „Settings“, tada pasirinkite „Display“, kad sureguliuotumėte šrifto dydį.

Naudokite telefono dėklą

Nepaisant to, kad jums jūsų išmaniojo telefono išvaizda gali labai patikti ir atitikti jūsų skonį, vis dėlto deklai telefonams šiandien yra būtini. Jie padeda apsaugoti jūsų išmanųjį įrenginį ir prailginti jo tarnavimo laiką.

Be to, šiuolaikinėje rinkoje yra siūlomas labai didelis skirtingų telefonų dėklų asortimentas, iš kurio galite lengvai pasirinkti jūsų skonį ir lūkesčius geriausiai atitinkantį telefono dėklo modelį, tokiu būdu pagyvindami ir savo kasdienį įvaizdį.

Sureguliuokite ekrano ryškumą

Dauguma šiuolaikinių išmaniųjų telefonų dabar turi funkciją, galinčią sumažinti mėlynosios šviesos, kuri, kaip manoma, trukdo miegui, lygį. Jei išmaniuoju telefonu naudojatės silpnai apšviestame kambaryje, galite sureguliuoti ekrano ryškumą.

„iPhone“ naudotojams

Sureguliuokite ekrano ryškumą „iOS“ įrenginyje. Eikite į „Settings“ > „Display & Brightness“, kad sureguliuotumėte ryškumo, šviesaus ir tamsaus ekrano, fono ir naktinius nustatymus.

„Android“ naudotojams

Sureguliuokite ryškumą „Android“ išmaniajame telefone. Atidarykite programą „Settings“ ir spustelėkite „Display“, kad sužinotumėte ryškumo lygius, naktinius nustatymus ir prisitaikantį režimą, kuris automatiškai pritaiko ekraną prie aplinkos.

Tinkamai organizuokite programėles

Skirdami šiek tiek laiko išmaniajam telefonui sutvarkyti, galite kur kas lengviau surasti dažniausiai naudojamas programėles.

„iPhone“ naudotojams

Pašalinkite nereikalingas programėles „iOS“ sistemoje. Palaikykite nuspaudę programėlės piktogramą pagrindiniame ekrane ir spustelėkite „Delete App“ arba „Edit Home Screen“, jei norite pašalinti kelias programėles, arba palaikykite ir vilkite į aplanką.

„Android“ naudotojams

Pašalinkite programėles „Android“ išmaniajame telefone. Spustelėkite ir palaikykite paspaudę programėlės piktogramą, tuomet eikite į „App Info“ > „Uninstall“.

Naudokite dviejų veiksnių autentifikavimą (2FA)

Dviejų veiksnių autentiškumo patvirtinimas (2FA) iš esmės yra papildomas jūsų internetinių paskyrų apsaugos sluoksnis. Paprastai tai reiškia, kad į jūsų telefoną atsiunčiamas unikalus kodas, kurį įvedate po slaptažodžio pateikimo, kad patvirtintumėte, jog tai iš tikrųjų esate jūs.

„iPhone“ naudotojams

Dviejų veiksnių autentifikavimo naudojimas „iOS“ sistemoje. Eikite į „Settings“ ir pasirinkite savo vardą > „Slaptažodis ir saugumas“, kad įjungtumėte arba išjungtumėte 2FA.

„Android“ naudotojams

Naudokite dviejų veiksnių autentifikavimą „Android“ išmaniajame įrenginyje. Eikite į „Google“ paskyros nustatymus adresu myaccount.google.com > „Security“. Pasirinkite „Google“ > „2-Step Verification“, spustelėkite „Įjungta“ ir atlikite toliau nurodytus veiksmus.

Blokuokite nepageidaujamus numerius

Kenčiate nuo nuolatinio apgaulingų žinučių ar nepageidaujamų skambučių srauto, kurie jus labai vargina ir blaško? Laimei, tokius numerius užblokuoti yra labai nesudėtinga.

„iPhone“ naudotojams

Blokuokite nepageidaujamus numerius „iOS“ įrenginyje. Spustelėkite programėlę „Telefonas“, eikite į „Naujausi“ ir paspauskite dešinėje esančią piktogramą „i“. Slinkite žemyn ir spustelėkite „Blokuoti šį skambintoją“.

„Android“ naudotojams

Užblokuokite numerius „Android“ sistemoje. Atidarykite programėlę „Telefonas“ ir pasirinkite „Naujausi“. Palaikykite numerį ir iššokančiame meniu pasirinkite „Blokuoti / Pranešti apie šlamštą“.

Skambinkite skubios pagalbos telefonu

Jei nesukonfigūravote pagalbos skambučio nustatymų, dabar būtų puikus metas tai padaryti. Jei tai padarysite, prireikus galėsite greitai susisiekti su skubios pagalbos tarnybomis ir nereikės ilgai vartyti kontaktų sąrašo.

„iPhone“ naudotojams

Naudokite pagalbos skambučius „iOS“ įrenginyje. Eikite į „Settings“ > „Emergency SOS“ ir įjunkite arba išjunkite automatinį skambutį. Ištikus nelaimei, penkis kartus paspauskite miego/budėjimo mygtuką, kad paskambintumėte pagalbos numeriu automatiškai arba po atgalinio laiko skaičiavimo, priklausomai nuo „Auto Call“ nustatymo.

„Android“ naudotojams

Naudokitės pagalbos skambučiais „Android“ išmaniajame įrengyje. Laikykite nuspaudę įjungimo mygtuką ir meniu spustelėkite „Skubi pagalba“ > „Informacija apie pavojų“, kad pridėtumėte kontaktus ir visą svarbią informaciją apie sveikatą.

Valdykite savo buvimo vietos pasiekiamumą

Vietos stebėjimas yra labai svarbus GPS ir žemėlapių pateikimui, tačiau ne kiekviena programėlė turi juo naudotis. Jei atsisiųsite programėlę, kuri prašo neįprastų leidimų, atsižvelgiant į jos pagrindinę funkciją, dėl kurios jūs ją norėtumėte naudoti, tai yra akivaizdus ženklas, jog tokia programėlė nori gauti daugiau nei jai iš tikrųjų reikia. Pavyzdžiui, skaičiuotuvo programėlė neturėtų norėti prieigos prie jūsų fotoaparato.

„iPhone“ naudotojams

Norėdami perjungti GPS, „Bluetooth“, „Wi-Fi“ prieigos taško ir mobiliojo ryšio bokšto sekimą, eikite į „Settings“ > „Privacy“ > „Location Services“. Atskiroms programoms pasirinkite programą ir nustatykite leidimą.

„Android“ naudotojams

Valdykite buvimo vietą „Android“ įrenginyje. Atidarykite programą „Settings“ ir pasirinkite „Location“ > „App permission“, kad peržiūrėtumėte ir sureguliuotumėte kiekvienos įdiegtos programos leidimo būseną.

Parašykite komentarą