Kur vis dėlto geriau gyventi – name ar bute?

namas_butas

Maždaug prieš 20 metų gyventi už miesto ribų nebuvo prestižas. Tačiau laikai keičiasi. Šiandien nuosavas namas su visomis reikalingomis komunikacijomis tapo pasiturinčių žmonių simboliu. Vietoj kuklių buto “patogumų“ nuosavame name gali būti įrengta sauna, baseinas, o kieme – jauki pavėsinė ar žaidimų aikštelė vaikams.

Tačiau gyvenimui mieste pritariančių ir čia gyvenančių vis tiek nemažai. Todėl beveik beprasmiška ginčytis, kas geriau – namas ar butas? Kaip sakoma, kiekvienam savo. Tačiau jei vis dėlto kyla abejonių, kurį variantą pasirinkti, kodėl gi neapsvarsčius abiejų variantų pliusų ir minusų. Gal taip bus lengviau apsispręsti?

Pagrindiniai pasirinkimo aspektai

Priežastys, pagal kurias žmonės pasirenka gyventi bute ar nuosavame name, yra skirtingos. Jauni žmonės dažniau renkasi gyvenimą ne priemiestyje, o mieste, kur geresnės sąlygos mokytis ir dirbti. O šeimos, turinčios mažamečių vaikų, priešingai, dažniau pasvajoja palikti nediduką bute mieste ir persikelti į erdvų užmiesčio namą. Pagyvenę žmonės taip pat dažniau palieka miesto šurmulį ir butus vaikams, o patys keliasi gyventi į sodo ar nuosavus namus.

Pagrindiniai kriterijai, pagal kuriuos reikėtų rinktis vietą gyvenimui, yra tokie:

  • Gyvenamosios vietos turėtų užtekti visiems – kiekvienam šeimos nariui turėtų būti po atskirą kambarį;
  • Švarus oras, žaluma, vandens telkiniai – neginčijami privalumai;
  • Puiku, jei netoliese yra parduotuvė, mokykla, vaikų darželis, pramogų ir gydymo įstaigos;
  • Turėtų būti galimybė patogiai ir greitai pasiekti darbą;
  • Saugus rajonas ir galimybė įsirengti apsaugos sistemas – taip pat svarbi sąlyga.

Kokiais privalumais ir išskirtinėmis savybėmis pasižymi nuosavas namas?

  1. Name erdviau ir laisviau gyventi nei bute. Be to, kad kiekvienas šeimos narys gali turėti po atskirą kambarį, galima papildomai įsirengti erdvią svetainę su žiemos sodu ar dar ką nors;
  2. Mažamečiams vaikams žymiai sveikiau gyventi nuosavame name. O jei kartu gyvena kelios giminės kartos, name užtenka vietos visiems. Mieste 4 asmenų šeima patogiai ir laisvai gali gyventi 4-5 kambarių bute. Beje, buto išlaikymas yra pigesnis už namo.
  3. Aplinka, supanti namą, suteikia galimybę dažniau mėgautis grynu oru. Įsigijus lauko baldus, vasarą kieme galima vakaroti su svečiais, o vaikams nevaržomai žaisti ant pievutės. Be to, turint namą nereikia spręsti klausimo – kada ir kaip važiuoti į gamtą, nes gamta visada yra čia pat. Tačiau gyvenimo užmiestyje privalumai geriausiai jausis tik tuomet, jei namo vieta bus ekologiškai švari. Juk ne itin malonu ir sveika gyventi šalia dulkančio greitkelio ar nuolat dundančių geležinkelio bėgių.
  4. Erdvė aplink namus puikiai tinka užsiimti miela veikla. Pavyzdžiui, jei šeimininkai mėgsta žemės darbus, kieme galima įsirengti  gėlyną ar kelias daržovių lysves. O kur dar vieta automobiliui, baseinas vaikams plaukioti ar žaidimų namukas su čiuožykla? Žinoma, visi šie malonumai kainuoja ne tik nemažai pinigų, bet ir atima laiko. Bei kai viskas daroma su malonumu, laikas, praleistas dirbant kieme, tampa poilsiu.
  5. Gyvendami nuosavame name niekada neišgirsite, kaip kaimynai garsiai ginčijasi už sienos ar ką nors gręžia 7 val. ryto šeštadienį. Mieste nuolat girdimas pravažiuojančių automobilių, viešojo transporto gausmas ar kiti miesto triukšmai. O užmiestyje galite sau mėgautis visiška tyla. Tiesa, tik tuo atveju, jei jūsų kaimynai, gyvenantys už tvoros, nėra labai triukšmingi. Būtinai tai patikrinkite prieš nuspręsdami įsigyti namą.
  6. Nuosavame name vienu metu galima priimti kur kas daugiau svečių nei bute. O jei greta yra dar ir svečių namas, galima rengti ir pakankamai didelius pobūvius.
  7. Užmiesčio namą galima padidinti pristačius priestatą arba dar vieną aukštą. O kieme pakanka vietos garažui ar dirbtuvėms. Viskas priklauso nuo poreikių ir galimybių.

Ar užtenka tiek argumentų, kad pagaliau ryžtumėtės išsikraustyti iš ankšto buto į erdvų nuosavą namą?

Parašykite komentarą