Nuo ko priklauso skolų išieškojimo kaina?

Kontraversiška ir nepatogi tema – skolų išieškojimas. Kai skolininkas susiduria su finansiniais sunkumais, atsiranda rimta problema – kaip atgauti pinigus už suteiktą paskolą, teikiamą paslaugą arba parduotas prekes. Visai nesvarbu, ar skolininkas privatus asmuo, ar įmonė – laiku nesumokėti pinigai kenkia įmonės gerovei, vėluoja atsiskaitymai su tiekėjais ir darbuotojais, laiku nesumokami mokesčiai valstybei. Ką daryti, kai skolą reikia padengti čia ir dabar?

Sprendimas yra gana nesudėtingas – skolų pardavimas. Jei skolos galima palaukti kurį laiką, tada taikomas kitas atgavimo būdas – skolų išieškojimas. Du būdai atgauti pinigus nėra nemokami – jie kainuoja. Bet apie tai – kiek vėliau.

Skolų pardavimas tinka norint greitai atgauti didžiąją pinigų

Skolų pardavimas yra būdas skirtas greitai norintiems atgauti bent dalį pinigų, kuriuos skolingas fizinis asmuo arba įmonė. Norint pasinaudoti šia paslauga, reikia kreiptis į skolų administravimo įmonę, pateikti skolos faktą įrodančius dokumentus ir tada skola yra nuperkama. Dažniausiai nuperkama už kiek mažesnę kainą, nei yra skolos vertė. Tokiu būdu skolų administravimo bendrovė užsitikrina savo atlyginimą už tolimesnį skolos administravimą. Po skolos pirkimo, pinigai pervedami į sąskaitą, pasirašomi skolos perėmimo dokumentai. Tokiu būdu skolininkas skolą grąžinti turi jau skolų administravimo bendrovei, kuri valdo didelį skolų portfelį. Kaip viskas vyksta toliau? Skolų administratoriai susisiekia su skolininkais, informuoja, kad jų skolą perėmė jie ir pasirašo skolos faktą pripažįstančius dokumentus. Tuo pačiu yra aptariamos skolos grąžinimo galimybės. Dažniausiai skola grąžinama dalimis pagal tam tikrą suderintą grafiką, tačiau kartais visas procesas nueina ir iki teismo salės, tačiau tai reti atvejai. Bet kuriuo atveju kreditorius jau yra atgavęs didžiąją dalį pinigų, todėl jam tolimesnės detalės nelabai įdomios.

Skolų išieškojimas – teisininkų paslauga

Skolų išieškojimas yra paslauga, skirta daugiau laiko atgauti skolas turinčioms įmonėms ir žmonėms. Skolų išieškojimo proceso metu pasirašoma atstovavimo sutartis, kuomet profesionalūs skolų administratoriai atstovauja teisėtus pinigų susigrąžinimo interesus ir imasi įvairių įstatymuose numatytų procedūrų, kad būtų grąžintos skolos. Teisininkai susisiekia su skolininkais, informuoja juos apie skolos administravimo faktą, proceso eigą ir galimus variantus, jei skolininkai susiduria su finansiniais sunkumais. Tada prižiūri visą procesą iki skola yra išmokama iki galo. Už šią paslaugą atsiskaito kreditorius. Tai gali būti fiksuota suma, skirta padengti skolos administratorių darbo išlaidas arba procentas nuo išieškotos sumos.

Nuo ko priklauso skolų išieškojimo kaina?

Skolų išieškojimas kaina priklauso nuo skolos sumos ir proceso sudėtingumo. Jei kreditoriaus ir skolininko santykiai komplikuoti, gali tekti įdėti daug pastangų, norint pasiekti abi puses tenkinančius susitarimus. Čia skolos išieškojimas kainuoja gana nemažai. Jei suma yra didelė, gali būti imamas tam tikras procentas. Šis apmokėjimo būdas skirtas daugiau įmonėms, ne privatiems asmenims, kuriems dažniausiai taikomas vienkartinis mokestis. Skolų išieškojimo kaina gali būti nuo 20 proc. nuo skolos sumos. Jei skolininkas negrąžina 1000 eurų, skolos administratoriams teks sumokėti 200 eurų mokestį. Aišku, kai skolos yra didesnės, mokestis taip pat didėja, tačiau tai yra sąžiningas atlygis už gana sudėtingas paslaugas. Ypač, kai nueinama iki teisminių procesų, įtraukiamos valstybinės institucijos, kyla daugiau rimtų iššūkių.

Bet kuriuo atveju kreditorius taip gali atgauti bent dalį skolos.

Parašykite komentarą