Kuo pasirūpinti, kad plaukimas baidarėmis būtų smagus ir saugus?

Vasarai lepinant gerais orais, nemažai lietuvių renkasi pramogas gryname ore. Viena populiariausių aktyvaus laisvalaikio pramogų – plaukimas baidarėmis. Upėmis ir ežerais mielai plaukiantys tautiečiai vasarą dažnai renkasi būtent šią pramogą. Pastaraisiais metais ypač išpopuliarėjusi baidarių nuoma dabar jau siūlo itin platų maršrutų ir baidarių pasirinkimą, todėl baidarių plaukimu jau drąsiai gali mėgautis net ir vaikai ar senyvo amžiaus žmonės.

plaukimas baidarėmis

Šiemet ir Jūs su draugais ar kolegomis nusprendėte pasimėgauti šia malonia atrakcija? Prieš pradedant organizuoti žygį baidarėmis, labai svarbu pasirūpinti keliais pagrindiniais dalykais, nuo kurių priklausys išvykos dalyvių nuotaikos ir savijauta.

  • Tinkamas maršruto pasirinkimas. Labai svarbus sprendimas nuomojant baidares – maršrutas. Lietuvoje galima plaukti tiek upėmis, tiek ežerais, tiek mišriais maršrutais, todėl labai svarbu pirmiausia nuspręsti, kokios išvykos norite. Dauguma kelionės dalyvių turėtų nulemti, ar norėsite plaukti upe, ar ežeru. Tačiau ir tuomet svarbu sukonkretinti maršrutą. Pavyzdžiui, renkantis upių maršrutus, galima rasti iri itin aktyvių maršrutų srauniomis upėmis, ir kiek lėtesnių, skirtų pažintiniams plaukimams. Pagal tai, kokie yra kelionės draugų poreikiai, rinkitės visiems labiausiai tinkantį maršrutą, kad kelionės draugų nuotaika plaukimo metu būtų puiki.
  • Saugumo reikalavimų paisymas. Plaukimas baidarėmis – aktyvi laisvalaikio pramoga, todėl čia labai svarbu yra tinkamai pasirūpinti saugumu. Ne retai tenka matyti baidares, kuriose sėdintys keliautojai nė nevilki gelbėjimosi liemenių. Tai didelė klaida. Tam, kad kelionėje būtų kuo daugiau teigiamų emocijų, pasirūpinkite, kad užtikrinote saugumą sau ir savo kelionės draugams. Visuomet prieš plaukimą išklausykite plaukimo instruktažą, kurio metu Jūs būsite informuoti, kaip elgtis vienoje ar kitoje nemalonioje situacijoje. Taip pat visuomet laikykitės saugumo reikalavimų, taip užtikrinsite savo ir baidarės draugo saugumą.
  • Pasiruošimas iššūkiams. Plaukiant baidarėmis labai svarbu apie viską pagalvoti iš anksto. Labai dažnai pasitaiko, jog išvykstant į tokią atrakciją vienos ar kelių baidarių irkluotojams tokia išvyka yra pirmoji. Todėl labai svarbu komandos draugus iš anksto informuoti apie tai, kokius ir kiek daiktų reikia pasiimti į baidares. Svarbiausia, ką reikia atsiminti – plaukimas baidarėmis yra aktyvi pramoga, tad čia neretai gali tekti sušlapti, o gal ir apsiversti. Todėl pirmiausia, kuo reikia pasirūpinti plaukimo metu – atsarginiais rūbais. Ne pro šalį įsimesti užkąsti ir turėti nors paprastus lietpalčius, kurie apsaugotų nuo neplanuotai užklupusio lietaus. Visus daiktus saugiai ir patikimai laikykite baidarės bagažinėje, supakavę į polietileninį neperšlampantį maišą. Taip būsite tikri, jog daiktai išliks saugūs net ir apsiverstus baidarei. Nepamirškite, jog gamta ir vanduo – nėra ta vieta, kur reikėtų su savimi turėti brangių daiktų, telefonų ar raktų.

 

Parašykite komentarą