Ar verta anksčiau grąžinti paskolas?

paskolosNe vienam lietuviui yra puikiai pažįstama, ką reiškia paskolos. Vieni žmonės paskolas turi dėl to, kad jie  perka būstą, kitiems būna kartais ir skubi paskola internetu reikalinga. Turėdami paskolas jaučiamės įsipareigoję, gal labiau prisirišę prie kažkokių darbų, pasirengę daugiau dirbti, mažiau keliauti ir pan. Tačiau visada kyla tas klausimas, kai imi šiek tiek daugiau uždirbti – ar verta pradėti stengtis geriau ir greičiau grąžinti paskolas, ar galima tiesiog gyventi geriau, o paskolas atidavinėti įprastu ritmu. Tiek vienas, tiek kitas atsakymas turi savų pliusų ir minusų, kuriuos verta nagrinėti atskirai.

Greitųjų kreditų palūkanos keisis arba nesikeis

Jeigu jūsų sąskaitoje ne bet kokios paskolos, o būtent greita paskola, reikėtų pažiūrėti į jos sutartį. Kartais tokia paskola gali būti suteikta su sąlyga, kad, pavyzdžiui, grąžinus per pirmąjį mėnesį, nereikės mokėti visų palūkanų. Tačiau toks palengvinimas dažniausiai suteikiamas labai trumpam terminui. Sakoma, kad paskola nemokamai, kada jos grąžinimas turi įvykti per labai trumpą laiką. Jeigu ėmėte paskolą galvodami apie tokį pasirinkimą, galite pasistengti jį ir išpildyti. Ir tada jūsų paskolos bus panaudotos efektyviai ir neprarasite pinigų už jas. Tačiau, jeigu jūsų paskolos sutartis rodo, kad nėra jokio skirtumo, ar visą sumą grąžinsite per pusę termino, ar per visą, palūkanos bus vienodos – tuomet tikrai pasvarstykite, kam jums to streso, siekiant grąžinti anksčiau. Juo labiau, kad tuomet, kai bandysite didesniais kąsniais grąžinti šią paskolą, gali staiga prireikti nenumatytiems atvejams paskolos. O kol negrąžinta senoji, paskola dabar gali būti neteikiama, nes bus laikoma, kad nepakanka pajamų. Tad prieš imantis dideliais žingsniais eiti paskolos grąžinimo link, galite pirmiausia susitaupyti pinigų sau, tiesiog atsargai, kad turėtumėte, jeigu prireiktų. Ir tada jau grąžinti tą paskolą – vis tiek tada savo pinigų jau neišleisite iki paskutinio cento. Kaupti pinigus atsargai – kartais vertingiau nei grąžinti paskolą.

Kai palūkanos mažėja

Tačiau be visada paskola is zmoniu ar banko turės tokias sąlygas. Kartais tikrai norėsis kuo greičiau ją grąžinti, nes kuo greičiau atiduosi, tuo mažesnės bus palūkanos. Dėl to norėsis ir daugiau dirbti, ir greičiau tuos pinigus kišti į paskolų maišą. Tačiau čia irgi turėtų galioti ta pati logika kaip ir greitųjų kreditų atveju: paskola be palukanu ar su jomis, vis tiek reikia pasilikti pinigų atsargai ir neišsileisti iki paskutinio cento, ir tik tada, jeigu visgi lieka pinigų, bandyti greičiau grąžinti paskolą.

Pasitarti su šeima

Kad ir kokį sprendimą priimsite, ar grąžinsite paskolas pamažu, ar forsuosite – visada tarkitės su šeimos nariais, įsiklausykite net ir į vaikų poreikius. Gal dabar paskola bedarbiams atrodo kaip grėsmė kada nors, tačiau gal jūs ir netapsite tuo bedarbiu. Gal vaikams dabar reikia kažkokių brangių dalykų, tarkime, privačių pianino pamokų. O gal kažkur kitur reikia pinigų šeimoje, gal remontui ar kam. Jūsų šeima yra tam tikras vienetas, ir žmonėms, kurie gyvena ne po vieną, yra viską daryti paprasčiau. Taigi, verta apie tai pagalvoti, šiek tiek pasistengti ir padaryti viską, kad galėtumėte tikrai efektyviai gyventi išleidžiant kuo mažiau pinigų, laiku ar net anksčiau grąžinant paskolas bei neleidžiant nė vienam šeimos nariui dėl to nukentėti. Kaip greičiau grąžinti paskolą, nenukenčiant pačiam? Siekiant daugiau uždirbti ir mažiau išleisti nebūtinoms reikmėms.

Parašykite komentarą