Kaip išmokti taupyti?

Galima drąsiai sakyti, kad taupymas yra mokslas ir menas. Toli gražu ne visi žino, kaip reikia uždirbtų pinigų neišleisti iki paskutinio cento ir kaip galima sutaupyti, kai gyvenimas atrodo labai sudėtingas. Vienas garsus finansininkas kartą yra pasakęs, kad jeigu kiekvieną mėnesį bent vienu euru išleidi mažiau nei uždirbai – tai jau pats pirmas žingsnis link taupymo.

Kita vertus, nenumatytos išlaidos šią gražią teoriją gali sunaikinti. Jeigu pritrūko pinigų, tokiu atveju greitos paskolos yra pats patogiausias būdas gauti reikalingus pinigus. Jos skolinamos labai lengvomis sąlygomis, palūkanos nėra didelės, o pinigai gaunami labai greitai. Visgi, išmokus taupyti net ir paskolos Jums nebebus reikalingos. Taigi, nuo ko pradėti?

  • Pirmiausia siūlome labai detaliai apsibrėžti, kokią pinigų sumą kiekvieną kart per mėnesį gaunate į savo banko sąskaitą. Net ir tokiu atveju, kai suma yra kiek skirtinga – vis tiek galima apsibrėžti, kokia daugmaž pinigų suma tai yra. Taip paprasčiau suvoksite, kiek galite išleisti ir kiek reikia sutaupyti.
  • Tuo pačiu labai naudinga rašyti visas savo išlaidas. Žinoma, žymėti kiekvieną gumos pakelį yra labai daug darbo, tačiau dažniausiai per tokias smulkmenas išleidžiame daug pinigų. Pavyzdžiui, jeigu žmogus yra įpratęs pirkti kavą išsinešimui. Iš pradžių tai gali pasirodyti smulkmena, tačiau vėliau pamatysite, kad per savaitę taip galima išleisti net dvidešimt eurų, o per mėnesį apie šimtą. Ar tikrai tai daiktas be kurio negali gyventi?
  • Dar vienas taupymo būdas – atsidaryti banko sąskaitą, kurioje kiekvieną mėnesį pervesite tam tikrą pinigų sumą, kuri yra skirta taupymui. Geriausia persivesti vos tik gaunate algą. Paprasčiausiai tokiu atveju net nebematysite pinigų ir tokiu atveju bus kur kas paprasčiau pamatyti, kiek dar liko. Neveskite labai didelės sumos. Likę pinigai turi Jums padėti gyventi komfortabiliai.

Taupyti išmokti gali visi, tik paprasčiausiai reikia tam ryžto ir suprasti, kad taupymas dažniausiai neatsiejamas nuo komforto mažėjimu.

Įdomu tai, kad žmonės labai daug pinigų išleidžia smulkmenoms, kurios jiems yra visiškai nereikalingos ir kurioms galima daug sutaupyti. Svarbiausia yra norėti taupyti. Išmokti – paprasta.

Parašykite komentarą