7 idėjos – ką padovanoti krikštijamajam

dovanos krikštynoms

Nors dažniausiai yra priimta, kad krikštijamas asmuo yra kūdikis, tačiau tai nėra faktas. Krikštytis gali bet kokio amžiaus asmenys. Svarbiausia, kad jie suvoktų šios apeigos prasmę, tai net yra geriau. Tuomet galės išgyventi akimirkas, kurios leis apmąstyti savo gyvenimą ir tuo pačiu drąsinę jo plotmę.

Jeigu planuojate dalyvauti šioje gražioje šventėje, skoningose apeigose, turėtumėte žmogui, kuris bus pakrikštytas, įteikti kokią nors dovanėlę. Šiuo metu krikštynų dovanos priimamos kaip geras tonas, tad be jų eiti į šventę – paprasčiausiai neverta.

1.    Stiklinė statulėlė.

Tai yra klasikinė dovana. Dažniausiai pridedama prie pinigų ar kitos, kiek labiau vertingos dovanos, kurios reikia vaikui augant. Tačiau statulėlės yra labai puikus simbolis, kuris primena apie šią gražią šventę, kurią vaikas išgyveno.

2.    Padėka.

Galima dovanoti įrėmintą padėką. Vaikui ji neturi daug reikšmės. Tačiau kai jis paaugs – gėrėsis ja. Juk gera žinoti, kad krikšto tėveliai stengiasi ir dovanojo pačias geriausias emocijas.

3.    Dėžutė pirmam dantukui.

Jauki dovana yra speciali dėžutė, kurioje bus galima pasidėti pirmą vaiko dantuką. Tai svarbu ne tik pačiam vaikui, kuris paaugęs galės susipažinti su juo, tačiau ir jo tėveliams, kurie labai dažnai saugo pirmuosius vaiko dantukus bei kitas su juo susijusias smulkmenas.

4.    Grandinėlė.

Klasika yra dovanoti vaikui grandinėlę. Žinoma, kad jis turi būti brangiojo metalo. Puikiai atrodo graviruota.

5.    Kryželis.

Kadangi Krikštas yra religinė šventė – galima dovanoti ir kryželį. Skoningai atrodo pakabukas, kuris yra iš aukso. Turi ne tik moralinę, tačiau ir materialinę vertę.

6.    Pinigai.

Vaikas tokios dovanos pats nevertins. Tačiau jo tėveliai gali nupirkti tai, ko mažyliui tuo metu reikia.

7.    Puodelis.

Galiausiai, klasikinė dovana, kurios dažniausiai prireikia augant yra puodelis.

Tiek įprastos, tiek originalios dovanų idėjos turėtų būti pasirenkamos pagal asmenį, kurias jas gaus. Svarbiausia yra parodyti gestą, t.y. įteikti dovaną. Tai galioje ir svečiams, kurie sveikiną besikrikštijantį, ir jo tėvelius, kurie dėkoja Krikšto tėveliams.

Parašykite komentarą