Pinigų svarba yra nenuginčijama. Kad ir kaip norėtume sakyti, kad pastarieji mums nėra labai reikalingi ir tikrai labiau orientuojamės ties savo vidiniu pasauliu, ignoruodami materialius faktorius, visgi, kuomet pinigėlių pritrūksta, tai labai greitai ir nuotaika sugenda, ir įvairiausios problemos iškyla. Būtent todėl šeimos biudžetas yra vienas iš tų veiksnių, kurį reikia gana gerai išmanyti, norint, kad pinigėlių juodai dienai visada būtų. Deja, statistika parodė, kad lietuvaičiai labai minimaliai susipažinę su tokio pobūdžio informacija ir dažniausiai visus pinigus išleidžia kiek per greitai, neįvertindami, kad mėnesio gale jų dar reikės. Situacija po truputį taisosi, vis labiau gerėja, tačiau žinių vis dar trūksta. Šeimos biudžetas yra atsakingo planavimo, gebėjimo įvertinti savo galimybes ir suderinti su poreikiais, darbas.
Šeimos biudžetas gali būti reguliuojamas kiekvienam asmeniui patogiu būdu. Kai kurie kasdien rašosi į tam tikrą sąsiuvinį visas išlaidas ir mėnesio gale bando įvertinti, kur pinigai išeina, kur jie tikrai galėtų nedingti. Kiti stengiasi kas mėnesį visada atsidėti tam tikrą pinigų sumą ir taupyti juos juodai dienai. Kiekvienas asmuo gali susikurti savo sistemą, kuris padės nebadauti ir tikslingai patenkinti savo žmogiškuosius poreikius. Mes jums rekomenduotume visą algą padalinti ant 30 dienų ir taip žinosite, kiek kasdien galite išleisti. Žinodami orientacinę sumą daugiau ar mažiau galėsite reguliuoti savo galimybes. Žinoma, visada mes norime daugiau, trokštame gyventi geriau, tačiau juk pinigai nėra tai, kas mums geba atnešti laimę. Pasistenkime ją susikurti iš labai paprastų dalykų. Šeimos biudžeto planavimo tikslas nėra sukaupti didelės pinigų sumos. Jo tikslas yra gebėti visada gyventi ramiai ir be galvos skausmo, kad kitą dieną negebėsite nusipirkti valgyti.
Taisyklės, kuriomis remiantis galėsite reguliuoti savo šeimos biudžetą:
- Jei turite savo šeimą ir biudžetą sudaro dviejų suaugusių narių pajamos, tuomet pirmiausia reikia susitarti visas taisykles. Pagalvokite, kokiais atvejais vienas ar kitas asmuo pasiims pinigų savo poreikiams patenkinti, kaip kad nauja meškerė. O gal moteris kartą per tris mėnesius nori įsigyti naują suknelę? Svarbiausia tokio tipo faktorius susitarti dar prieš pradedant leisti vienas kito pinigus.
- Pasistenkite kuo labiau suvaldyti išlaidas. Šeimos biudžetas sėkmingas bus tik tokiu atveju jei apgalvosite, kur pinigai eina ir ar tikrai juos ten investuoti yra verta.
- Svarbu yra ir taupyti. Nors yra toks posakis, kad jei taupysi juodai dienai, tai ji ims ir ateis, tačiau taupymas bet kuriuo atveju yra geras pasirinkimas. Juk jei taupyklėje turėsite didelę pinigų sumą – gana ramiai galėsite pinigus išleisti kokioms nors atostogoms. Tačiau pats faktorius, kad kiekvieną mėnesį bent kažkiek pinigėlių atsidedate yra labai geras taupymo požymis. Taip sureguliuoti šeimos biudžetą bus dar paprasčiau.
- Įvertinkite ir pinigų kaupimo procesą. Jei laikote banke, tuomet pasirinkite tokį laikymo būdą, kad augtų palūkanos. Taip galėsite gal ne iškart, bet po kelerių metų džiaugtis papildomais keliasdešimt eurų jūsų sąskaitoje.
Labai svarbu yra detaliai viską apgalvoti. Tuomet šeimos biudžeto planavimas bus tikrai sėkmingas ir vedinas puikių rezultatų.
Kad ir kaip norėtume, kad pinigai mums būtų ne tokie svarbūs – jų poreikis buvo, yra ir toks liks visą laiką. Būtent todėl rekomenduojame taupyti tiek, kiek reikalauja jūsų fiziniai poreikiai ir paprasčiausiai juos patenkinus džiaukitės ir tobulinkite savo vidinį pasaulį.