Keli naudingi darbuotojų motyvacijos didinimo sprendimai

Kiekvienos įmonės savininkas turėtų stengtis, kad jo darbuotojai būtų laimingi ir patenkinti savo darbo vieta. Nuo to labai tiesiogiai priklauso ir pasiekiami įmonės rezultatai. Todėl jei jūs valdote įmonę ir turite darbuotojų, pats metas susipažinti su keliais darbuotojų motyvacijos didinimo sprendimais.

Pripažinkite individualumą

Supraskite, kad kiekvienas jūsų darbuotojas yra individualus ir reaguos savaip. Veiksmingi vadovai mokės atitinkamai pritaikyti savo pranešimus. Yra nedaug universalių vadybos metodų, kurie tiktų visiems. Skirtingus žmones motyvuos skirtingi metodai, todėl pažinkite savo auditoriją ir atitinkamai elkitės. Kai kurie darbuotojai mėgsta priimti iššūkius, o kitiems gerai seksis, jei jiems labiau padės rankos.

Žiūrėti į savo žmones kaip į žmones taip pat reiškia suprasti ir vertinti tai, kas vyksta jų gyvenime už darbo ribų. Švęskite gimtadienius ir kitus svarbius įvykius. Paklauskite apie sutuoktinius ir vaikus. Žinokite apie bet kokias aplinkybes namie ar šeimoje, kurios gali turėti įtakos ar paveikti žmogaus darbo rezultatus.

Matykite bendrą vaizdą

Niekas nenori būti išnaudojamas, tačiau nesileiskite įviliojami į spąstus, kai reikia atkreipti dėmesį į kiekvieną mažą nusižengimą ar paslydimą. Svarbiausia yra modeliai, ir jei bendra tendencija rodo sėkmę, nekreipkite dėmesio į smulkmenas – nebent tai būtų neteisėta ar amoralu arba rodytų nepagarbą jums ir įmonei.

Jei visa kita sekasi gerai, rinkitės savo kovas. Niekas nenumirs, jei kas nors kartais užtruks papildomas 15 minučių pietums, bet visai kas kita, jei išlaidų ataskaita bus išpūsta. Jei ir kai jums vis dėlto tenka kam nors papriekaištauti, laikykitės pozityvumo ir pagarbos. Kritikuokite veiksmą, o ne asmenį.

Darbuotojus apdovanokite

Kai kalbama apie darbuotojų motyvacijos lygio kėlimą, negalima pamiršti ir apie darbuotojų motyvavimą dovanomis. Kiekviena dovana darbuotojui gali būti labai rimta paskata stengtis dar labiau ir jaustis laimingiems savo darbovietėje. Todėl kiekvienas darbdavys turėtų nepamiršti apie dovanas darbuotojams, kurios, kaip rodo atlikti tyrimai, turi didžiulę teigiamą įtaką darbuotojų motyvacijos lygiui.

Būkite įsitraukę

Motyvavimui reikia vadovybės ir darbuotojų partnerystės. Pasidalykite nuopelnais, kai jums sekasi. Niekas taip neįkvepia pagarbos ir lojalumo, kaip tai, kad jūsų komanda žino, jog jiems atremiate nugaras. Pasidalykite pergalėmis ir kartu prisiimkite kuo didesnę kaltę ar atsakomybę, jei ir kai pasitaiko proga. Tai ne apie jus, o apie komandą.

Išlaisvinkite juos

Kai tik įmanoma, suteikite darbuotojams laisvę daryti tai, ką jie daro, ir įgaliojimus spręsti, kaip tai padaryti. Prisiimti atsakomybę už situaciją suteikia jėgų, ir daugeliu atvejų žmonės nori pakilti į viršų. Suteikite visiems tikslo pojūtį ir žinojimą, kad jie yra kažko didesnio už save dalis. Skatinkite intelektą, iniciatyvą, vaizduotę ir išradingumą. Tada pasitraukite iš kelio.

Parašykite komentarą