Nauji elektros tarifai kai kuriems žmonėms nereiškia visiškai nieko. Tačiau kitiems, skrupulingai skaičiuojantiems savo pajamas ir išlaidas, naujos kainos pasižymi didele svarba. Kartais tarifai netgi lemia asmeninio biudžeto planavimo pokyčius.
Mažesnė elektros kaina gali padėti susikurti geresnes gyvenimo sąlygas. Tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo centai, prisideda prie didesnių sumų. Juk ne veltui sakoma, kad centas prie cento ir milijonas, ar kad viskas prasideda nuo smulkmenų. Gal tai ir nereiškia, kad reikėtų linkti prie smulkmeniškumo, tačiau skatina atsižvelgti ir į mažesnius darinius. Viską geriausiai iliustruos pavyzdžiai.
Nauji elektros tarifai iš pažiūros atrodo nepastebimi, tačiau jie atsiskleidžia žvelgiant per tam tikrų situacijų prizmę. Vienaip ar kitaip, elektros sąnaudos – tai pinigai. Kuo daugiau jų išleidžiama, tuo mažiau lieka. Tai elementaru, tačiau šis teiginys turėtų padėti suprasti, jog net ir mažas sutaupymas yra sutaupymas. Ir jis atsiskleidžia, sakykime, leidžiantis į kelionę. Kai renkamasi tarp viešbučio A ir viešbučio B, skiriasi kainos. Suprantama, kad konkurentai beveik lygiaverčiai. Tačiau natūralu, kad vienas už nakvynę ima pora procentų daugiau, bet kartu ir siūlo kokį nors patogumą, kuris negali būti užsisakomas kitame viešbutyje. Jei nauji elektros tarifai yra mažesni už buvusius anksčiau, tikriausiai piniginėje keliomis monetomis daugiau, kadangi bent šiek tiek sutaupyta. Ir ką gi tai reiškia? Ogi tai, jog pavyks užsisakyti kambarį pranašesniame viešbutyje. Argi ne puiku? Čia ir pasireiškia smulkmenų galia.
Tęsiant kalbą apie poilsį, galima nuspėti, kad naujų tarifų nulemta pilnesnė kišenė leistų pasimėgauti ypatingo skonio ledais. Arba įsigyti norimą suvenyrą. Tai tiesiog prisidėtų prie pasilepinimo. Ir toks rezultatas tikėtinas vien dėl elektros kainos pokyčių. O ar įsivaizduojate, jei atpigtų ir kitos paslaugos? Būtent tuomet dar labiau išryškėtų iš pažiūros smulkmenų jėga. Nors, kaip nesunku pastebėti, turint omenyje vien elektros energiją matoma nemažai galimybių. Tai patvirtins dar vienas pavyzdys.
Jei nauji elektros tarifai būtų mažesni, tuomet vienas kitas centas nubyrėtų tiems, kurie daug laiko praleidžia prie kompiuterio. Pirmiausia reikėtų paneigti, kad nešiojamajam kompiuteriui, kuris namuose yra dažniau sutinkamas svečias nei stacionarus, nereikalinga elektros energija. Nors prietaisas ir turi akumuliatorių, tačiau jį juk reikia įkrauti. O kuo kitu tai padaryti, jei ne elektros energija? O jei kompiuteris jau ne pirmos jaunystės, baterija nebeištveria kelių valandų darbo ir krovimo reikia dar dažniau. Nesvarbu, kam naudojamas prietaisas – darbui, žaidimams, pramogoms, viskam, – visais atvejais reikalinga elektros energija. Ir jei taip atsitiktų, kad būtų įvedami mažesni nauji elektros tarifai, pavyktų šiek tiek sutaupyti. Laikui bėgant piniginė nejučia papilnėtų keliasdešimčia centų. Nors neskamba įspūdingai, tačiau to pakaktų norint įsigyti, sakykime, kramtomosios gumos. Pastarasis pirkinukas atrodytų kaip dovana. Žinoma, kyla klausimas, ar nebūtų geriau sumažinti naudojimąsi kompiuteriu. Atsakymas beveik aiškus iš karto – šiais laikais tai itin sunkus uždavinys, kadangi kompiuteris bei internetas reikalingas atliekant daugybę darbų.
Pora paprastų pavyzdžių iliustruoja, kad nauji elektros tarifai gal ir neatlieka perversmo, tačiau bent kažkiek pakoreguoja kišenės turinį. Na, o šios eilutės galbūt padės giliau pažvelgti į savo finansus.
1 komentaras apie “Kaip nauji elektros tarifai keičia asmeninį biudžetą?”